Don't Miss
Home » Wiadomości » Zmarła Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca. Pogrzeb 24 Marca 2018

Zmarła Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca. Pogrzeb 24 Marca 2018

W niedzielę wieczorem 18 marca na stronie Grupy ImpraTeam Brzesko pojawiła się informacja, która wstrząsnęła wieloma osobami w Brzesku i nie tylko – zmarła nagle Lilla Sztyler – animatorka, nauczycielka tańca, wodzirejka.

Była niezwykle pozytywną i energiczną osobą. Zainicjowała i prowadziła szereg wydarzeń w regionie, które przyciągały przez lata całe rodziny. Była pozytywnym duchem takich miejsc jak Jamna czy Lednica.

Lilla od lat angażowała się w działalność Wodzirejów i Tancerzy Lednickich. To formacja wolontariuszy zgromadzonych przy wspólnocie „Lednica 2000” – to szerokie grono wodzirejów, animatorów tańca i tancerzy, księży, sióstr i braci zakonnych, katechetów oraz wszystkich, którzy chcą tańcem i śpiewem wielbić Boga.  Osoby skupione wokół Lednicy chcą pokazać światu, jak radosna jest wiara Polaków! Muzyczna modlitwa pieśniami Siewców Lednicy i Scholi Lednickiej oraz radosne tańce prowadzone przez wodzirejów i tancerzy lednickich od lat w różnych punktach Polski wprowadzają  w nowe miejsca znaną wszystkim od lat atmosferę Spotkań Młodych na Lednicy.  

Mieszkańcy Brzeska od 2012 r. co roku w maju uczestniczyli w tanecznej akcji pn.: „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”.  Inicjatorami jej byli właśnie wodzireje ledniccy z Brzeska – niezastąpiona Lilla Sztyler, która poświęciła mnóstwo czasu i serca na przygotowywanie choreografii z młodzieżą z kilku miejscowości, a także Mariusz Niedziałkowski (Grupa Imprateam).

W 2016 roku Lilla i Mariusz przygotowali blisko 40 osobową grupę z diecezji Tarnowskiej, która wraz z innymi tancerzami lednickimi wystąpiła w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży.

Będzie Jej nam wszystkim brakować…

***

Uroczystości pogrzebowe Wodzirejki Lilli Sztyler odbędą się w Brzesku (Województwo Małopolskie) Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła 32 – 800 Brzesko, Plac św. Jakuba (przy Rynku)

Program Uroczystości:
24 Marca 2018 (Sobota)

11.30 Różaniec
12.00 Msza Pogrzebowa

Następnie Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Brzesku
Adres: Czarnowiejska 32, 32-800 Brzesko

W szczególności zapraszamy Wspólnotę Lednicką

Informacje Organizacyjne:
Wodzireje proszeni są, by ubrani byli we fraki.
Tancerze i osoby związane z Lednicą w Białych Strojach.
Gorąco prosimy o przybycie Sztandarów Lednickich.

Jeśli chcielibyście ofiarować kwiaty, to ulubioną odmianą Lilli zawsze były białe lilie.

Jednak największym darem jaki możemy ofiarować Lilce jest modlitwa i Komunia św. ofiarowana w jej intencji.


IB

Fot. Maciej Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast