Don't Miss
Home » Wiadomości » Zmiana przewodniczacego Rady Miejskiej w Brzesku

Zmiana przewodniczacego Rady Miejskiej w Brzesku

Po dwóch latach od wyborów samorządowych w 2010 roku – w Radzie Miejskiej w Brzesku nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady.  Krzysztof Ojczyk pełniący do tej pory tą funkcję – złożył rezygnację.

Zgodnie z zapowiedzią na sesji Rady Miasta w dniu 3 grudnia 2012 roku radni będą głosować nad przyjęciem rezygnacji dotychczasowego Przewodniczącego.

Krzysztof Ojczyk pełnił swoja funkcję od 1 grudnia 2010 roku,  gdy  został wybrany w tajnym głosowaniu. Otrzymał wtedy – na TAK 15  głosów, na NIE 5  głosów i 1 głos nieważny.

 W protokole z tamtej sesji możemy przeczytać: “…Przewodniczący poinformował, że mając na uwadze dotychczasową pracę w Radzie Miejskiej i szanując wynik demokratycznych wyborów, oświadczył, że po upływie dwóch lat tej kadencji 2010-2014, wzorem parlamentu europejskiego złoży rezygnację z pełnionej funkcji celem przekazania tej funkcji osobie wskazanej przez Komitet Wyborczy „Wspólnota Samorządowa”, zapewnił, że będzie to służyło dobrej współpracy z Panem Burmistrzem, tak aby wzorem poprzedniej kadencji wykonali jeszcze więcej dla gminy.”

O tym kto będzie pełnił funkcję nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej przekonamy się już 3 grudnia.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast