Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zmiana przewodniczacego Rady Miejskiej w Brzesku

Zmiana przewodniczacego Rady Miejskiej w Brzesku

Po dwóch latach od wyborów samorządowych w 2010 roku – w Radzie Miejskiej w Brzesku nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady.  Krzysztof Ojczyk pełniący do tej pory tą funkcję – złożył rezygnację.

Zgodnie z zapowiedzią na sesji Rady Miasta w dniu 3 grudnia 2012 roku radni będą głosować nad przyjęciem rezygnacji dotychczasowego Przewodniczącego.

Krzysztof Ojczyk pełnił swoja funkcję od 1 grudnia 2010 roku,  gdy  został wybrany w tajnym głosowaniu. Otrzymał wtedy – na TAK 15  głosów, na NIE 5  głosów i 1 głos nieważny.

 W protokole z tamtej sesji możemy przeczytać: “…Przewodniczący poinformował, że mając na uwadze dotychczasową pracę w Radzie Miejskiej i szanując wynik demokratycznych wyborów, oświadczył, że po upływie dwóch lat tej kadencji 2010-2014, wzorem parlamentu europejskiego złoży rezygnację z pełnionej funkcji celem przekazania tej funkcji osobie wskazanej przez Komitet Wyborczy „Wspólnota Samorządowa”, zapewnił, że będzie to służyło dobrej współpracy z Panem Burmistrzem, tak aby wzorem poprzedniej kadencji wykonali jeszcze więcej dla gminy.”

O tym kto będzie pełnił funkcję nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej przekonamy się już 3 grudnia.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast