Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zmodernizowano drogę wojewódzką 768 w Przyborowie

Zmodernizowano drogę wojewódzką 768 w Przyborowie

Resize_of_IGP7417Zakończono prace związane z modernizacją drogi wojewódzkiej 768 w Przyborowie. Prace prowadzono na odcinku od ronda w Mokrzyskach (gmina Brzesko) do granicy z gminą Szczurowa. W ramach realizowanego na blisko 3 kilometrowym odcinku w gminie Borzęcin zakresu wykonano frezowanie nawierzchni, wzmocnienie podbudowy, wykonanie nowej nawierzchni, remont przepustów, remont rowów i poboczy, budowę dwóch nowych i remont jednej istniejącej zatoki autobusowej, budowę spoczników oraz położenie krawężników wraz z wpustami deszczowymi w terenie zabudowanym. Dzięki temu, znajdująca się w złym stanie technicznym droga, w ciągu zaledwie kilku miesięcy została kompleksowo zmodernizowana.

– O kompleksowy remont drogi zabiegaliśmy od kilku lat, deklarując również partycypację w kosztach. W roku bieżącym, dzięki wsparciu radnego Sejmiku Wojewódzkiego Adama Kwaśniaka i przychylności Zarządu Województwa, wygospodarowano środki w budżecie i modernizacja stała się faktem. Droga poprawia nie tylko komfort jazdy, ale również zamieszkiwania – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Do pełni szczęścia brakuje jednak chodników, które należałoby wybudować dla ułatwienia poruszania się pieszych. Potrzeba realizacji nie budzi wątpliwości zarówno samorządu gminy, jak też województwa.

– W tej sprawie potrzeba społecznego konsensusu. Pas drogi wojewódzkiej 768 nie pozwala na realizację ciągu pieszego w jego granicach. Dlatego musi on przebiegać po terenach prywatnych. Aby jednak gmina mogła przystąpić do prac projektowych, właściciele gruntów muszą wyrazić zgodę na przekazanie terenu pod jego budowę. To warunek konieczny ku temu, aby chodnik powstał – podkreśla wójt Kwaśniak.

Wykonawcą inwestycji modernizacji drogi wojewódzkiej 768 była firma Eurovia Polska S.A. z Bielan Wrocławskich. Wartość zrealizowanych prac zamknęła się kwotą blisko 3,5 miliona złotych.

ug

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast