Don't Miss
Home » Wiadomości » Zostań krwiodawcą

Zostań krwiodawcą

Od momentu likwidacji Oddziału terenowego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brzesku krwiodawcy z terenu naszego powiatu zdani są głównie na doraźne akcje organizowane na terenie miasta oraz niektórych miejscowości naszego powiatu. Dużą aktywnością wykazują się tu kluby HDK oraz przedstawiciele straży pożarnej.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie informuje na swoich stronach internetowych o kolejnych akcjach krwiodawstwa, które odbędą się przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku z użyciem mobilnego punktu poboru krwi. Autokar będzie stacjonował na parkingu przy wejściu głównym do siedziby SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68.

Akcje odbędą się w dniach:
26.11.2012r. w godz. 9:00 – 12:00
19.12.2012r. w godz. 9:00 – 12:00

Z racji tego, że tzw. krwiobus przyjeżdża do Brzeska średnio raz w miesiącu można się w odpowiedni sposób przygotować do udziału w akcji oddawania krwi, a także zaprosić do udziału w niej swoich znajomych. To piękna idea, która ratuje życie. Dlatego też każda pełnoletnia, zdrowa osoba nie posiadająca żadnych przeciwwskazań powinna spróbować przynajmniej raz oddać krew. Nie jest to bolesny zabieg, a daje dużo satysfakcji – o czekoladzie nie wspominając jak zauważył nasz redakcyjny kolega ;).

 Jak oddać krew – poradnik praktyczny <==

 Dołącz do grona honorowych dawców krwi!

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast