Don't Miss
Home » Wiadomości » ZSP Nr 2 w Brzesku w Programie Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”

ZSP Nr 2 w Brzesku w Programie Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”

DSCF1262Nauczyciel matematyki Michał Jemioło wziął udział w szkoleniu „CLIL” w ramach Programiu Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning to metoda zintegrowanego nauczania języka obcego i przedmiotu, rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Dwutygodniowy Kurs odbywał się w Colchester. Prowadzony był przez absolwentów uznanych angielskich uczelni, w tym Oxfordu. Samą metodę CLIL przekazywał wybitny specjalista z tej dziedziny, fizyk z wykształcenia, z zamiłowania lingwista, Graham Workmen. Organizator zadbał, aby wykładowcy pochodzili z różnych stron Wielkiej Brytanii i każdy z nich wypowiadał się, z akcentem charakterystycznym, dla swojego miejsca urodzenia.

W szkoleniu brali udział nauczyciele matematyki, fizyki, chemii, biologii, ICT i technicznych przedmiotów zawodowych z Włoch, Francji, Holandii, Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec i jedna osoba z Polski, czyli ja. Poziom znajomości języka angielskiego wśród kursantów był różny, ale na tyle dobry, że komunikacja przebiegała sprawnie.

Podczas wyjazdu nie zabrakło też innych atrakcji. Odbyliśmy dwie wycieczki, a mianowicie odwiedziliśmy Londyn oraz miasto uniwersyteckie Cambridge. Wspólne wyjścia z uczestnikami kursu sprzyjały lepszemu poznaniu się. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości, także na gruncie zawodowym.

Wyjazd doszedł do skutku po otrzymaniu grantu w Programie Comenius „Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej”.

 —

MJ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast