Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » ZSP Nr 2 w Brzesku w Programie Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”

ZSP Nr 2 w Brzesku w Programie Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”

DSCF1262Nauczyciel matematyki Michał Jemioło wziął udział w szkoleniu „CLIL” w ramach Programiu Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning to metoda zintegrowanego nauczania języka obcego i przedmiotu, rekomendowana przez Komisję Europejską na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Dwutygodniowy Kurs odbywał się w Colchester. Prowadzony był przez absolwentów uznanych angielskich uczelni, w tym Oxfordu. Samą metodę CLIL przekazywał wybitny specjalista z tej dziedziny, fizyk z wykształcenia, z zamiłowania lingwista, Graham Workmen. Organizator zadbał, aby wykładowcy pochodzili z różnych stron Wielkiej Brytanii i każdy z nich wypowiadał się, z akcentem charakterystycznym, dla swojego miejsca urodzenia.

W szkoleniu brali udział nauczyciele matematyki, fizyki, chemii, biologii, ICT i technicznych przedmiotów zawodowych z Włoch, Francji, Holandii, Hiszpanii, Bułgarii, Niemiec i jedna osoba z Polski, czyli ja. Poziom znajomości języka angielskiego wśród kursantów był różny, ale na tyle dobry, że komunikacja przebiegała sprawnie.

Podczas wyjazdu nie zabrakło też innych atrakcji. Odbyliśmy dwie wycieczki, a mianowicie odwiedziliśmy Londyn oraz miasto uniwersyteckie Cambridge. Wspólne wyjścia z uczestnikami kursu sprzyjały lepszemu poznaniu się. Myślę, że zaowocuje to w przyszłości, także na gruncie zawodowym.

Wyjazd doszedł do skutku po otrzymaniu grantu w Programie Comenius „Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej”.

 —

MJ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast