Nie przegap
Strona główna » Kultura » Zwiedzanie Szlaku Architektury Drewnianej aplikacją smartSAD

Zwiedzanie Szlaku Architektury Drewnianej aplikacją smartSAD

smart-SAD-01_mediumTuryści odwiedzający Szlak Architektury Drewnianej w regionie tarnowskim mogą skorzystać z aplikacji multimedialnej, która stanowi cyfrowy przewodnik po najciekawszych obiektach na szlaku.  Wśród nich kilka urokliwych miejsc zlokalizowanych także na terenie powiatu brzeskiego.

SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Aplikacje zawiera opis 100 atrakcji turystycznych w tym wszystkie 46 miejsca (kościoły, spichlerze, domy, dwory) na Szlaku Architektury Drewnianej na trasie „Tarnów i okolice”. Aplikacja została poszerzona o wybrane miejsca noclegowe i gastronomiczne w Tarnowie. Aplikacja posiada możliwość wyboru jednej z kilkunastu tras po regionie a także istnieje możliwość wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. W planowaniu pobytu w regionie tarnowskim pomoże również aktualny kalendarz imprez.

Aplikacja SmartSAD została przygotowana na urządzenia mobilne działające w oparciu o systemy: Google Android oraz Apple iOS. To nowoczesny przewodnik turystyczny zawierający opis atrakcji turystycznych na terenie powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa). Dużym ułatwieniem w planowaniu zwiedzania jest aktualny kalendarz imprez. Dodatkowo istnieje możliwość planowania tras z uwzględnieniem środka transportu (samochód, rower, pieszo). Uzupełnienie stanowią na bieżąco aktualizowane dane teleadresowe, multimedialne mapy oraz zdjęcia.

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, która powstała pod koniec 2010 roku i wpisuje się w nowoczesne, zarówno w kraju jak i w Europie, rozwiązania form współpracy samorządu terytorialnego różnych szczebli oraz lokalnej branży turystycznej. Celem TOT to przede wszystkim promocja turystyki i kreowanie lokalnych produktów turystycznych na terenie subregionu tarnowskiego. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna.

Zapraszamy do zwiedzania regionu tarnowskiego z przewodnikiem smartSAD!

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Tarnowie:

http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Atrakcje/REGION-TARNOWSKI/Aplikacja-mobilna-Smart-SAD

IB/IT Tarnów

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast