Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Zwycięstwo w programie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” – sukcesem potrzebujących

Zwycięstwo w programie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” – sukcesem potrzebujących

Hasło „Nieść pomoc masz ją we krwi” przyświeca wielu ludziom dobrej woli którzy bezinteresownie dzielą się tym niepowtarzalnym lekiem z potrzebującymi. Dzięki im poświęceniu i zaangażowaniu w ramach organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż wspólnie z zarządem Głównym Ochotniczych Straży Pożarnych programowi „Strażacy w honorowym krwiodawstwie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” przez jedenaście edycji udało się pozyskać łącznie 49 504 litry krwi. Od wielu lat udział krwiodawców z terenu naszego powiatu jest bardzo aktywny. Dzięki wspólnej pracy Strażaków PSP, Strażaków OSP, Policjantów działających w ruchu honorowego krwiodawstwa oraz sympatyków naszej służby, Komenda Powiatowa PSP w Brzesku podczas XI edycji programu zajęła drugie miejsce w kategorii „Najaktywniejsza jednostka Państwowej Straży Pożarnej”.

Centralna uroczystość podsumowania programu w ramach którego w roku 2016 pozyskano łącznie 7 260 litrów krwi miała miejsce w dniu 24 lutego 2017 r. w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 14. Dotychczas nasz trud i wysiłek pozwolił nam w tej szczytnej rywalizacji stanąć trzykrotnie na podium, zajmując pierwsze miejsce latach 2012 i 2014 oraz drugie miejsce w roku 2015, również w kategorii „Najaktywniejsza jednostka Państwowej Straży Pożarnej”.

W dniu 26 lutego 2017 r. w Woli Drwińskiej wzięliśmy udział w podsumowaniu programu na szczeblu wojewódzkim, na którym zajęliśmy już po raz piąty pierwsze miejsce. Sukces naszych działań, to przede wszystkim sukces osób chorych i potrzebujących, dla których ofiarowana krew stała się nadzieją na powrót do zdrowia, powrót do normalnego aktywnego życia. Niosąc bezinteresowną pomoc potrzebującym, nie tylko strażacy lecz wszyscy krwiodawcy realizują dzieło ratowania zdrowia i życia ludzkiego, dlatego wraz z podziękowaniami chciałbym im życzyć wytrwałości w dotychczasowych działaniach i pozostawania zawsze po tej stronie igły która może ofiarować pomoc, a nie oczekuje na ratunek.

Z gratulacjami i podziękowaniami dla wszystkich krwiodawców Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku

bryg. Wojciech Podleś

GALERIA – Zwycięstwo w programie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” – sukcesem potrzebujących <==

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast