Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Smaczne i zdrowe” gimnazjum w Brzesku

„Smaczne i zdrowe” gimnazjum w Brzesku

Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo” przyjeżdża do województwa małopolskiego. Dwa dni spędzi w powiecie brzeskim. W piątek 20 maja odwiedzi Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzesku, a w poniedziałek 23 maja Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Uszwi. Jest to nagroda dla uczniów, przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Wywalczyli ją gimnazjaliści przygotowując plakat i film promujący zdrowy styl odżywiania.

Road Show Truck to samochód z mobilną kuchnią, w którym odbywają się zajęcia dla uczniów prowadzone przez dietetyczkę i kucharza. Na uczniów czeka w nim wiele atrakcji. Podczas interaktywnej lekcji młodzież ma okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym i smacznym jedzeniu. Oprócz teorii jest także czas na praktykę. Pod okiem wykwalifikowanego kucharza gimnazjaliści wykorzystują zdobyte wiadomości przy kuchennym stole.

Dodatkową niespodzianką jest zabawa w grę wykorzystującą technologię Augmented Reality. Łączy ona obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami. Ponadto uczniowie mają okazję zważyć się i zmierzyć oraz porozmawiać z dietetykiem i kucharzem. Specjaliści z chęcią odpowiadają na wszelkie żywieniowe pytania i podpowiadają, jak urozmaicić codzienne menu.

Jesteśmy dumni, że uczniowie z naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie programu „Jedz smacznie i zdrowo”. Ta nagroda jest dla nas ważnym sukcesem – powiedziała dyrektor Publicznego Gimnazjum w Brzesku Elżbieta Wójciak. Należy powtarzać młodzieży, że odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, lecz również na pamięć i szybsze przyswajanie nauki. Uważam, że szkoła jest doskonałym miejscem, by uczniowie zdobyli tę wiedzę i nauczyli się z niej korzystać. Ogromnie się cieszymy, że nasi podopieczni mogli wziąć udział w programie skierowanym do gimnazjów, który porusza kwestie zdrowego odżywiania.

W województwie małopolskim w program zaangażowało się 40 szkół. Pierwszym etapem było przeprowadzenie lekcji żywieniowych przez nauczycieli – na podstawie specjalnie przygotowanych dla nich scenariuszy. W takich zajęciach wzięło udział ponad 2000 uczniów
z 88 klas.

Główną nagrodę w konkursie, czyli tablicę multimedialną wygrała młodzież z Publicznego Gimnazjum
Nr 2 w Brzesku i Gimnazjum Dwujęzycznego im. Św. Kingi w Tarnowie. Wyróżnienie w postaci wizyty Road Show Trucka otrzymało pięć szkół. Odwiedziny mobilnej kuchni programu „Jedz smacznie i zdrowo” w województwie małopolskim poza uczniami z Brzeska i Uszwi wygrali utalentowani gimnazjaliści ze Starej Wsi (24-25.05.), Świniarska (26.05) i Lipinek (27.05.).

mat. nadesłane