Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 1. Brzeski Jarmark Wielkanocny

1. Brzeski Jarmark Wielkanocny

Wiele się działo na brzeskim Rynku w czasie trwania organizowanego po raz pierwszy wielkanocnego jarmarku, który odbył się 14 kwietnia. Warsztaty kulinarne i układania kwiatów, targ staroci, wystawy wielkanocnych ozdób, świąteczne smakołyki i wiele atrakcji dla dzieci przyciągnęły wielką rzeszę mieszkańców. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Już od rana Rynek tętnił życiem – czynne były stoiska oferujące świąteczne artykuły – od ozdób stołu i koszyka po znakomite potrawy. Mieszkańcy przychodzili zrobić zakupy i pooglądać antyki, szukali także świątecznych inspiracji, rynek był miejscem spotkań, przychodziły całe rodziny. W czasie jarmarku odbył się konkurs na najwyższą i najładniejszą wielkanocną palmę, wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, zwycięzcy odebrali nagrody z rąk burmistrza Tomasza Latochy.

Tuż obok pomnika świętego Floriana ustawione zostało ogromne jajo, które przy pomocy farb i pędzli dzieci zamieniły w kolorową wielkanocną pisankę. Maluchy brały też udział w zabawie polegającej na szukaniu wielkanocnych smakołyków – jaj i zajączków czekoladowych. Restauracja „Rzym” przygotowała dla dzieci warsztaty kulinarne, najmłodsi mieli okazję wykazać się inwencją w czasie wykonywania świątecznych przekładańców.
Największą popularnością cieszyły się stoiska oferujące wielkanocne towary, pełne były wykonanych różnymi technikami pisanek, kogucików, stroików, kwiatów. Wielką uciechę mieli także amatorzy antyków i staroci, oglądali i kupowali naczynia, meble, ozdoby.

Sponsorami 1. Brzeskiego Jarmarku Wielkanocnego byli Spółka Minerwa Art, Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych „Granit”, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe „Edmund Leś, Krzysztof Zachara – Restauracja i Pizzeria „Rzym” , Adam Wąs – Firma Handlowa „Grosik”, Grzegorz Bach – „Biuro Partner”, Market Carrefour Brzesko, Krzysztof Rachwał – Firma Przewozowa „Speed”, Wypożyczalnia Strojów Łoniowa. Organizatorzy dziękują również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej za pomoc w organizacji jarmarku.

brzesko.pl

Fot. Kinga Mazur / Maciej Mazur

Fot. Kinga Mazur / Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 14 kwietnia 2019