Nie przegap
Strona główna » Religia » 1 listopada – Święto Wszystkich Świętych

1 listopada – Święto Wszystkich Świętych

2013-11-01 Szczepanow 00221 listopada w Kościele Katolickim obchodzone jest jedno z najważniejszych świat – Uroczystość Wszystkich Świętych. Obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Święto wyznaczył na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.

Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

2 listopada, przypada dzień Zaduszny – wspomina się wówczas wszystkich wiernych zmarłych.

Te dwa dni w roku mają szczególne znaczenie. Wielu ludzi podróżuje na duże odległości, aby odwiedzić groby swoich bliskich.

Na cmentarzach parafialnych odprawione zostały nabożeństwa różańcowe za zmarłych  oraz procesje cmentarnymi alejkami. Tysiące wiernych podczas Mszy świętej modliło się za Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Jak co roku przy bramach cmentarnych w dniu 1. listopada, zbierane były ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Na Starym Cmentarzu w Brzesku po raz szesnasty  wolontariusze  Społecznego Komitetu odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku kwestowali na rzecz renowacji najstarszej w Brzesku nekropoli. Od lat pieniądze z kwesty przeznaczane są na ratowanie najbardziej zniszczonych nagrobków. Kwestujących można było również spotkać przy cmentarzu komunalnym.

Galeria zdjęć bazylikaszczepanow.pl <==

Wieczorna modlitwa na cmentarzu w Szczepanowie <==

IB

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast