Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 1% procent zostaw w powiecie brzeskim

1% procent zostaw w powiecie brzeskim

logo_1procentTrwa akcja rozliczania podatku z Urzędem Skarbowym. Od blisko 15 lat mamy możliwość podzielenia się podatkiem z organizacjami, które posiadają status organizacji pożytku publicznego, przekazując na ich działalność 1 % swojego podatku. „Jeden procent” nie jest formą darowizny ani ulgi podatkowej. Obywatel ma prawo rozdysponować część podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych na dowolny cel spośród lisy dostępnych instytucji.

W roku 2019 mamy możliwość rozliczenia nowej usłudze „Twój e-PIT” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, które 15 lutego zostanie udostępnione w serwisie podatki.gov.pl.

Do organizacji pożytku publicznego należy szereg organizacji z terenu Powiatu Brzeskiego.  Więcej informacji o tym, kto, komu i jak może przekazać swój 1% podatku, można znaleźć w serwisie: www.1procentwmalopolsce.pl.

Listę wszystkich małopolskich organizacji, które mogą otrzymać Twój 1%, można znaleźć z kolei tutaj.

Przekazany przez podatników „1%” jest potrącany z podatku, który zostanie przekazany do urzędu skarbowego i tym samym nie jest on zabierany podatnikom. A warto dodać, że małopolskie organizacje będą mogły skorzystać z tych pieniędzy jeszcze w tym roku, gdyż zostaną one przekazane do nich już pomiędzy majem a lipcem 2019 r. Efekt? W drugiej połowie roku można liczyć na wiele nowych i ciekawych inicjatyw, skierowanych do mieszkańców regionu!

Od lat Ministerstwo Finansów oraz Urzędy Skarbowe szczególnie zachęcają do rozliczenia podatku przez internet. Od 2019 r. dzięki nowej usłudze „Twój e-PIT” podatnik nie będzie już musiał wypełniać wniosków, ani składać deklaracji by rozliczyć swój podatek. Zamiast tego na Portalu Podatkowym będzie na niego czekał wypełniony „Twój e-PIT”. Już w 2019 r. Krajowa Administracja Skarbowa (w rozliczeniach za 2018 r.) przygotuje dla podatników i udostępni w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38.

Złożenie PITa to obowiązek każdego z nas, jednak możesz wybrać sposób, w jaki go dostarczysz. Jeśli wyślesz go przez Internet – oszczędzisz papier, drzewo i swój czas. Elektroniczne rozliczanie rocznych deklaracji PIT z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród podatników. W roku 2018 PIT-y składane przez internet stanowiły już 2/3 wszystkich złożonych zeznań podatkowych.

Rozliczenie podatku za 2018 r.

Instrukcja jak przekazać 1% podatku na rzecz OPP w usłudze Twój e-PIT krok po kroku znajduje się tutaj. 

Organizację Pożytku Publicznego możesz wybrać z aktualnej listy OPP uprawnionych do otrzymywania 1% dostępnej pod tym adresem.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla wybranego stowarzyszenia z Brzeska i okolic. Jest ich kilkanaście, więc z pewnością każdy znajdzie taką organizację, która zainteresuje nas swoją działalnością i którą będziemy chcieli wesprzeć.  


IB

1 komentarz

  1. Zastanówcie się wszyscy dobrze komu przekazujecie swój 1% podatku, bo z moich obserwacji wynika, że jedna osoba z gminy Brzesko, która rok rocznie żebrze o jeden procent i kreuje siebie na wielkiego inwalidę ma zapewnione wszelkie potrzeby bytowe bez tego jednego procenta. Co więcej rodzina tej osoby robi sobie różne inwestycje koło i w domu a więc są w stanie zapewnić minimum egzystencjonalne. Zastanówcie się wszyscy dobrze, komu dajecie jeden procent. No chyba że ktoś lub finansować komuś kostkę brukową czy wykończenia wnętrz.