Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości

100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości

Jedenasty listopada 2018 r.  jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. Równo 100 lat temu dzięki ofiarności i poświęceniu naszych przodków odzyskaliśmy niepodległość i żyjmy w wolnej suwerennej i niepodległej Polsce.  Dzisiaj patriotyzm nie wymaga od nas poświęcenia życia i ofiary krwi,  nie jesteśmy zmuszeni walczyć o utrzymanie granic o wolność słowa i języka polskiego. Dzisiaj patriotyzm ma zupełnie inny wymiar i znaczenie, to troska o nasze narodowe symbole i tradycje o naszą historię i szacunek do przodków oraz siebie nawzajem o jedność narodową i godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. 

Bez wątpienia niezaprzeczalnym przejawem patriotyzmu jest troska o zdrowie narodu polskiego  i w ramach tych działań  klub Honorowych Dawców Krwi „MOTOJADOWNIKI” wspólnie z klubem HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku realizuje projekt współfinasowany przez powiat brzeski „100 litrów krwi na 100 lecie niepodległości”.  Dzisiaj w tak znaczącym dniu w ramach uczczenia święta niepodległości  ponad  200 krwiodawców zgłosiło się  w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku by podzielić się darem krwi z potrzebującymi.  Zorganizowana przez nas akcja  przerosła nasze oczekiwania i możliwości,  udało się nam zarejestrować  74 dawców i pobrać 25 litrów krwi. Aby nie zniechęcać licznej grupy chętnych nie zaprzestajemy naszych działań.  Wszystkich którym dzisiaj nie udało się wykrwawić zapraszamy w dniu 18 listopada 2018 r. (niedziela) w godzinach od 12:00 – 16:00 na teren szkoły podstawowej nr 3 w Brzesku przy ul. Legionów Piłsudskiego na kolejną akcję krwiodawstwa.   

Z wyrazami uznania szacunku i podziękowania za najcenniejszy dar krwi dla wszystkich krwiodawców którzy nas odwiedzili Prezes Klubu HDK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku bryg. Wojciech Podleś.

PSP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast