Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 11 litrów krwi w Szczepanowie

11 litrów krwi w Szczepanowie

W niedzielę 15 stycznia 2017 r. sala spotkań remizy OSP Szczepanów przekształciła się w „polową” stację krwiodawstwa. Spośród 34 osób chętnych do oddania swojej krwi po ostrej selekcji zakwalifikowanych jednak zostało finalnie 24 dawców. W tej grupie nie zabrakło także strażaków. Efektem akcji ostatecznie było 10 800 ml krwi. To już druga akcja krwiodawstwa jaka została zorganizowana w szczepanowskiej remizie.

Osoby które zgłaszały się do oddawania krwi miały świadomość, że każda jednostka krwi się liczy. W akcji wzięli udział zarówno wieloletni krwiodawcy, jak i osoby, które oddawały swoją krew po raz pierwszy – wśród nich były m.in. osoby również spoza Szczepanowa.

Po likwidacji stacji krwiodawstwa w Brzesku, takie lokalne akcje jak ta w Szczepanowie to sposób sposób by zmotywować nowe osoby do oddawania krwi. To wyjście z ideą krwiodawstwa bezpośrednio do ludzi. W tego typu akcjach specjalizuje się wiele jednostek OSP na terenie powiatu brzeskiego.

Akcję poboru krwi prowadził zespół wyjazdowy z Oddziału Terenowego w Bochni Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorem akcji byli druhowie z OSP Szczepanów, a jej pomysłodawcą – Ola Dumara.

IB

Foto: Roman Kapuściński

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast