Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 11 lutego – Światowy Dzień Chorego

11 lutego – Światowy Dzień Chorego

szpitalObchodząc Światowy Dzień Chorego łączymy się myślami z wszystkimi byłymi i obecnymi pacjentami brzeskiego szpitala. Mając świadomość ludzkiego charakteru cierpienia przywołujemy w pamięci słowa Św. Jana Pawła II „Cierpienie jest po to, ażeby wyzwalać miłość”. Cierpienie chorego człowieka jest dla pracowników służby zdrowia inspiracją, aby się przy Nim zatrzymać, wzruszyć i uruchomić działanie.

Światowy Dzień Chorego to święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

Szpital istnieje i działa właśnie dla ratowania i przywracania zdrowia oraz niesienia ulgi w cierpieniu, co jest wpisane w jego Misję.

Z okazji Światowego Dnia Chorego Dyrekcja SP ZOZ kieruje serdeczne pozdrowienia i słowa wsparcia wszystkim swoim pacjentom – życząc chorym powrotu do zdrowia oraz wiary, ufności i cierpliwości potrzebnej w pokonywaniu swojej choroby.

SPZOZ Brzesko / IB