Nie przegap
Strona główna » Region » 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli Bochnia

12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Kopalni Soli Bochnia

bieg09W miniony weekend odbyła się kolejna 11 już edycja 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. W tym roku liczba chętnych do biegania była rekordowo duża, rekordowo długa była również lista sztafet zakwalifikowanych do losowania.

W piątek 13 lutego w transmitowanym na żywo online losowaniu wyłoniono ostateczną liczbę uczestników. W tegorocznej edycji 12-godzinnej sztafety wystartuje 65 drużyn.
Pierwszy 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy zorganizowano w Bochni w 2005 roku z okazji obchodów Bocheńskiego Dnia Króla Kazimierza, któremu lokalna tradycja przypisuje wyjątkowe zasługi dla miasta – za czasów jego panowania w Bochni wzniesiono ratusz, umocnienia obronne z basztami i czterema bramami, rozpoczęto budowę okazałej gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja. Docenili to mieszkańcy solnego grodu wznosząc Monarsze okazały pomnik. Z kilkumetrowego cokołu Kazimierz Wielki spogląda na bocheński Rynek, a mieszkańcy miasta starają się pamiętać o swym Królu przez cały rok, a zawłaszcza w marcu – w jego imieniny.

Trasa biegu prowadziła zabytkowymi wyrobiskami bocheńskiej kopalni soli pomiędzy szybami Sutoris i Campi – 212 metrów pod ziemią.

Wyniki XI edycji 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego:

1 miejsce: K.M. TRUCHCIK ŁUBIANKA/SKLEPBIEGOWY.COM – 199 km 741 m

2 miejsce: KB DZIK POLICE – 194 km 454 m

3 miejsce: SZYBCY I WŚCIEKLI – 192 km 3 m

4 miejsce: IGLOO BOCHNIA – 189 km 677 m

5 miejsce: PROMYK CIECHANÓW I – 186 km 408 m

6 miejsce: KB LOK BOCHNIA – 185 km 17 m

Wszystkie drużyny pokonały łączny dystans: 9 983 km 671

Galeria zdjęć <<<

fot. Grzegorz Stodolny

 —

sk/um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast