Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzesko: Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

Brzesko: Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby

dfhdfhW najbliższą sobotę 26 października w Brzesku ponownie spotkają się biegacze z całej Polski, aby uczestniczyć  w Brzeskim  Biegu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych im. Stanisława Chudyby, który w tym roku odbędzie się po raz drugi.  Pogoda zapowiada się wspaniała, więc biegacze będą mogli przy okazji podziwiać wspaniałe widoki Górnego Okocimia w pełnym uroku momencie złotej polskiej jesieni. Zainteresowani mogą zgłosić swój akces do biegu przez elektroniczną aplikację http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=900

Podobnie jak w ubiegłym roku, przewidziany został bieg główny o długości  11.150 m, dla mniej zaawansowanych bieg towarzyszący o długości 5.250 m, oraz konkurencja Nordic  Walking również o długości 5.250 m.

Hasłem przewodnim biegu jest:  Niech cie zobaczą. Celem jest zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów, do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze, a tym samym i bezpieczeństwo. Do promowania idei zostają zaproszeni biegacze, którzy trenują na co dzień na rogach publicznych i są zazwyczaj obserwowani przez innych uczestników ruchu drogowego. Chcemy aby na swoje treningi ubierali odblaski. Codzienny i systematyczny przykład powinien zachęcić innych do pójścia w ich ślady i założenia choćby najmniejszego elementu odblaskowego. Zmierzch zapada już wcześnie, a widoczność w jesiennym okresie jest zdecydowanie najgorsza. Nawet w zimie jest już lepiej, ponieważ na tle białego śniegu, ciemna postać pieszego jest trochę lepiej widoczna. W jesieni, zwłaszcza kiedy pada deszcz, poruszanie się bez światła czy choćby elementu odblaskowego, stanowi naprawdę ogromne zagrożenie, warto o tym pamiętać.

Zawodnicy w biegu głównym  będą rywalizować zarówno w kategorii Open mężczyzn i kobiet jak i w licznych kategoriach wiekowych. W biegu towarzyszącym i Nordic Walking będzie kategoria Open i nie  ma ograniczenia wiekowego dla startujących. Warunkiem dobre zdrowie i chęć zmierzenia się z dystansem. Biegacze zabiorą do swoich domów w sumie ponad czterdzieści pucharów. Będą w ród nich puchary nie tylko za zajęcie czołowych miejsc, ale również dla najstarszego i najmłodszego zawodnika i zawodniczki, oraz puchar dla zawodnika który przybędzie z najbardziej oddalonej od Brzeska miejscowości.

Każdy kto pomyślnie ukończy bieg, na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal, którzy w tym roku będzie nawiązywał do pogiętej w wypadku samochodowym  ośmiokątnej tablicy znaku STOP. Wszyscy otrzymają również pamiątkowe imienne dyplomy z wydrukowanym zajętym w biegu miejscem i osiągniętym czasem.  Biegacze wzmocnią swoje siły staropolskim bigosem, który jak każą sprawdzone receptury, jest przygotowywany przez tydzień.

Szczegółowy regulamin biegu znajduje się na stronie www.fundacjalazarus.pl  Tam też zamieszczone zostały trasa i profile biegów.

JW