Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » 3 promile alkoholu we krwi – policja ujęła pijanego kierowcę / 23 maja 2019 r.

3 promile alkoholu we krwi – policja ujęła pijanego kierowcę / 23 maja 2019 r.

Dzięki wzmożonym działaniom wymierzonym w pijanych kierowców na brzeskich drogach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę nie licząc się z konsekwencjami karnymi oraz zagrożeniem, które stworzył dla innych uczestników ruchu drogowego decydując się w takim stanie prowadzić pojazd.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego od rana na terenie powiatu brzeskiego prowadzą działania „STOP Probierz” w kierunku eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. 23 maja 2019 r., wczesnym rankiem, przed godziną 7.00 w Brzesku na ulicy Starowiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Już w rozmowie z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło, w jakim stanie upojenia znajduje się 50-letni mężczyzna. Urządzenie wskazało wynik około 3,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a 50-latek już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Codziennie policjanci brzeskiej drogówki wykonują średnio ok. 140 badań kierowców na stan trzeźwości, co w miesiącu daje wynik około 4 300 przeprowadzonych badań. Od stycznia do końca kwietnia tego roku policjanci na drogach powiatu brzeskiego zatrzymali ponad 100 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

KPP Brzesko