Strona główna » Wiadomości » 4 mieszkańców z miejscowości Górka zginęło w wypadku w Niegardowie

4 mieszkańców z miejscowości Górka zginęło w wypadku w Niegardowie

W wypadku w Niegardowie zginęło 4 osoby

W wypadku w Niegardowie zginęło 4 osoby

W czwartek 24 października 2019 r. około godz. 17.25 w miejscowości Niegardów-Kolonia (Powiat proszowicki / Gmina Koniusze) na drodze wojewódzkiej DW775 doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego marki  BMW oraz ciężarówki marki MAN przewożącej kostkę brukową. W wypadku zginęły cztery osoby, a jedna walczy o życie. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy.

Jak udało się ustalić śmierć w wypadku ponieśli mieszkańcy miejscowości Górka (Gmina Szczurowa) – 57-letni mężczyzna kierujący BMW oraz troje pasażerów – mężczyzna w wieku 58 lat oraz dwie kobiety w wieku 65 i 45 lat. Wracali z pracy przy zbiorze warzyw.

W akcję ratowniczą zaangażowane zostało 7 zastępów PSP i OSP. Pomocy udzielało także 4 zespoły ratownictwa medycznego. Do zdarzenia zadysponowano również śmigłowiec LPR – Ratownik6, który przetransportował jedną z  poszkodowanych osób do szpitala. 

Śledczy ustalają przyczyny zdarzenia.

W piątek 25 października na stronie Urzędu Gminy w Szczurowej zamieszczono kondolencje dla rodziny i bliskich osób które zginęły w wypadku.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 24 października w wyniku wypadku samochodowego zginęły cztery osoby, mieszkańcy gminy Szczurowa, sołectwa Górka. Łącząc się w żałobie z bliskimi zmarłych, wyrazy szczerego żalu i współczucia… 

foto: Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Szczurowa.pl

IB