Nie przegap
Strona główna » Region » 4 mln zł dofinansowania do budowanej hali sportowej w Łapczycy

4 mln zł dofinansowania do budowanej hali sportowej w Łapczycy

Pieniądze pochodzą z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które rozdzielało dotacje w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Rządowe wsparcie, to jedyna obecnie możliwość pozyskania tak dużych środków zewnętrznych na tego typu inwestycję. Chciałbym podziękować Panu Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce za udzieloną Gminie Bochnia pomoc finansową na jej realizację – mówi Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia.

Budowa ruszyła w sierpniu tego roku. Pierwszy etap (stan surowy zamknięty plus zagospodarowanie terenu i roboty instalacyjne) będzie kosztował 5,4 mln zł i ma być gotowy za rok. Obiekt powstaje przy Szkole Podstawowej w Łapczycy. Hala sportowa będzie połączona z budynkiem szkoły za pomocą łącznika. Służyć ma jednak nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy, będzie w niej bowiem możliwość organizowania zawodów sportowych oraz imprez kulturalnych.

– Chciałbym podkreślić, że dzięki przekształceniu Krytej Pływalni w spółkę z o.o. i włączeniu powstającej hali do całego kompleksu tzn. GOSIR Spółka z o.o. cały podatek VAT z tej inwestycji zostanie odzyskany i zostanie przeznaczony na inne cele inwestycyjne – zauważa wójt Marek Bzdek i dodaje: – Na zebraniach wiejskich często mieszkańcy pytają mnie jak to jest, że dawniej na nic nie było pieniędzy a teraz tyle jest robione, a to wynika właśnie m.in. z takich działań.

Wójt Gminy Pan Marek Bzdek zwraca również uwagę, że m.in. w Szkole Podstawowej w Łapczycy jest realizowany również projekt tzw. miękki, na który Gmina Bochnia otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (działanie 10.1.3) „Naukowa ekspedycja w Gminie Bochnia” o wartości prawie 4 mln zł, w ramach którego zostały zakupione do wszystkich szkół podstawowych w gminie Bochnia pomoce dydaktyczne w tym nowoczesne komputery stanowiące wyposażenie pracowni informatycznych, oraz są prowadzone zajęcia dodatkowe dla uczniów.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast