Nie przegap
Strona główna » Kultura » Koncert Huberta Zapióra w Pałacu Goetza 31 sierpnia 2017.

Koncert Huberta Zapióra w Pałacu Goetza 31 sierpnia 2017.

31 sierpnia w Pałacu Goetzów Okocimskich odbył się niezwykły koncert Huberta Zapióra, śpiewaka operowego dobrze znanego większości mieszkańców Brzeska. Tutaj się urodził i pobierał pierwsze nauki śpiewu, który jak sam podkreśla jest jego pasją i sposobem na życie. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim oraz Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Występował m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej czy Schlosstheater w Rheinsbergu. Niedawno spełniło się jego wielkie marzenie– dostał się na studia do nowojorskiej Juilliard School, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie. Pomimo przyznanego przez uczelnię stypendium, Hubert wciąż potrzebował około 20 tys. dolarów by móc rozpocząć naukę w Nowym Jorku. W związku z tym na portalu www.gofundme.com zorganizowana została zbiórka. Jej zwieńczeniem był uroczysty koncert, z którego dochód został przekazany na sfinansowanie studiów brzeskiego artysty.

W czwartkowy wieczór podczas dwóch występów ponad 500 osób mogło usłyszeć m.in. Czaty S. Moniuszki, Gdybym był bogaty J. Bocka czy Aż po zmierzch, którą Zapiór nagrał do polskiej wersji disneyowskiej Pięknej i Bestii. Brzeskiemu barytonowi akompaniował Michał Biel. Następnego dnia artysta oficjalnie ogłosił, że zbiórka dobiegła końca – udało się zebrać 20 177 dolarów.

DZIĘKUJĘ!!! UDAŁO SIĘ!!!
Dziękuję WSZYSTKIM za całe wsparcie jakie otrzymałem w ostatnich tygodniach. Jeszcze nie otrząsnąłem się po wczorajszych wydarzeniach w Pałac Goetz w moim rodzinnym Brzesku. Dziękuję moim kochanym krajanom, których wczorajsze wsparcie przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Dziękuję naprawdę każdemu z osobna, za każdy gest, który na przestrzeni ostatnich tygodni przybliżał mnie do upragnionego celu.
DZIĘKI WAM JESTEM DZISIAJ NAJSZCZĘŚLIWSZYM CZŁOWIEKIEM POD SŁOŃCEM! – napisał na sowim profilu na facebooku.

Organizatorem koncertu był Miejski Ośrodek Kultury przy współudziale Pałacu Goetza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Wśród sponsorów znaleźli się Browar Okocim, firma Granit, firma Leś, firma Jawor, firma ArchiBruk B. Milewski, grupa Fachowiec, firma Chemiplast, Betoniarnia Mikołajek, firma Megamot, Optyk B. Pokorny, państwo Czyżyccy, Hotel August, firma Enter, restauracja Malinowy Chruśniak, firma Inox, firma Proster, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Szczurowa i Z.F. Amara Kraków.

Galeria zdjęć <==

MOK Brzesko