Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Afera łapówkarska w MORD

Afera łapówkarska w MORD

LJak informuje RMF24.pl małopolska policja ujawniła aferę korupcyjną w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie. Funkcjonariusze zatrzymali 17 osób podejrzanych o przyjmowanie i wręczanie łapówek w zamian za załatwienie prawa jazdy.

Zatrzymani to między innymi pracownicy tarnowskiego MORD-u, dwaj właściciele szkół nauki jazdy z Brzeska i Tarnowa, pośrednik, który przekazywał pieniądze i osoby, które je wręczały.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni i Urzędzie Miasta Tarnowa, śledczy zabezpieczyli dokumentację osób, które w ten sposób uzyskały w tarnowskim MORD uprawnienia do kierowania pojazdami w okresie kilku ostatnich lat. Zatrzymanym osobom prokuratura postawiła zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz pośredniczenia w ich uzyskiwaniu, za które grozi kara pozbawiania wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy, wobec części pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Jak podaje policja, załatwienie prawa jazdy kosztowało co najmniej 1000 złotych, a czasem nawet kilka razy więcej.

Wiadomo, że w aferę może być zamieszanych ok. 200 osób. Funkcjonariusze już zapowiadają kolejne zatrzymania.

za rmf24.pl / KMP Tarnów

3 komentarze

  1. ciekawe który własciciel z Brzeska usłyszał zarzuty

  2. Predzej czy pozniej sie to rozjedzie i sie dowiesz 🙂

  3. Nareszcie!
    Od kilkunastu lat wróbelki ćwierkały jak to się załatwia.
    Do dlatego niektórzy musieli zadawać egzamin od kilku do kilkunastu razy

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast