Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Akademia poświęcona szóstej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Akademia poświęcona szóstej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

„A nawet jeśli by umarł, żyć będzie wiecznie”

30 marca 2011 roku w Zespole Szkól w Szczurowej odbyła się uroczysta akademia poświęcona szóstej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, rocznicy która przypada niewątpliwie w chwili wyjątkowej. Na naszych oczach spełnia się wołanie ludu Bożego: „Santo subito” – święty natychmiast. Ku naszej radości umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II 1 maja br. zostanie w Rzymie ogłoszony błogosławionym.

W tym dniu wspominaliśmy drogę Karola Wojtyły do Piotrowego Tronu, od dzieciństwa do ostatnich chwil jego życia. Akademię przygotowali uczniowie klasy II LO pod kierunkiem p. Agnieszki Górki i p. Damiana Latochy.

Były recytowane wiersze, scenki przedstawiające poszczególne etapy życia naszego papieża Polaka i jego ulubiona pieśń „Barka”. Prezentacja multimedialna ubogacała uroczystość w obrazy z dzieciństwa, lat młodości, studiów i podróży apostolskich już jako papieża. Wszystko to sprawiło, iż na nowo odżyły wspomnienia związane z Ojcem Świętym.

Całe jego życie to przykład pracy i modlitwy. Głosił Ewangelię podczas licznych zagranicznych podróży. Kochał dzieci i młodzież. Cierpiał na oczach całego świata.

Był kochany, podziwiany, obdarzony największym szacunkiem. To największy autorytet moralny tego świata. Wzór, którego pragniemy naśladować.

Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia 2005 r, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego.

Podczas pogrzebu wierni wołali „natychmiast Święty”. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na zbliżający się już dzień, w którym zostanie ogłoszony błogosławionym.

Jak wyjątkową postacią był Ojciec Święty Jan Paweł II ?

Odpowiedzią na to pytanie niech będą słowa uczniów klasy II LO, którzy tą akademię przygotowali: „To wielka radość, że mogliśmy uczestniczyć w czymś wyjątkowym. Papież, był wielkim człowiekiem z którego jesteśmy dumni. Było to dla nas wielkie przeżycie a zarazem nowe doświadczenie. Nie sposób bowiem pokazać wszystko to, czego dokonał papież Jan Paweł II, a tym trudniej zagrać rolę Jego samego”.

Zespół Szkół w Szczurowej