Nie przegap
Strona główna » Sport » Akcja krwiodawstwa w Łoniowej / 16 lutego 2019 r.

Akcja krwiodawstwa w Łoniowej / 16 lutego 2019 r.

W sobotę 16 lutego 2019 r.  w godz. od 9 do 13.00 w remizie OSP w Łoniowej odbędzie się akcja krwiodawstwa, której organizatorem jest OSP Łoniowa we współpracy z OSP Jadowniki. Akcja jest organizowana w ramach programu „Ognisty Ratownik – Gorąca krew”. Bieżąca akcja krwiodawstwa – to edycja walentynkowa.

Pamiętajmy – współczesna medycyna nie potrafi nadal zastąpić krwi, a podczas zabiegów i operacji zużywane jest nawet 6-8 jednostek krwi. Dlatego oddając ją możemy uratować komuś życie. Po likwidacji przed kilku laty Punktu Krwiodawstwa w Brzesku – swoją krew można oddać m.in. podczas doraźnie organizowanych akcji.

– Nasz Klub Honorowych Dawców Krwi istnieje już od 10 lat. Jednak dopiero drugi raz bierze udział w programie Ognisty Ratownik Gorąca Krew. Zgłaszają się do nas nie tylko strażacy, ale też mieszkańcy Łoniowej i okolic chcąc oddać krew. Podczas najbliższej akcji oprócz paczki regeneracyjnej przewidziane są drobne upominki walentynkowe.  Zapraszamy do udziału –  mówi Krzysztof Bielecki z OSP Łoniowa.

Kto może oddawać krew?
Dawcami mogą być osoby cieszące się dobrym zdrowiem,w wieku od 18 do 65 lat i które ważą minimum 50 kg. Dawca powinien czuć się dobrze, być po lekkim śniadaniu. Poprzedniego dnia nie można pić alkoholu. Samo oddawanie krwi trwa do dziesięciu minut. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi (jedna jednostka), czyli 8-10% całkowitej objętości krwi krążącej w organizmie. Łącznie z badaniami, należy sobie zarezerwować około godziny. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*