Nie przegap
Strona główna » Kultura » Aleksander Paliński robi karierę w Los Angeles!

Aleksander Paliński robi karierę w Los Angeles!

Aleksander Paliński – jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych tancerzy programu „You Can Dance”, który ma na koncie współpracę m.in. z Dodą, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Marią Sadowską czy Kayah po wielu miesiącach warsztatów i obozów tanecznych, postanowił podjąć się edukacji w Stanach Zjednoczonych. W tym celu wyjechał na kilka miesięcy do Los Angeles, aby szkolić się w najlepszych na świecie studiach: Millenium Dance Complex, Edge Performing Arts Center i Debbie Reynolds Dance Studio.

Już po pierwszych tygodniach pobytu, Aleksander dostał propozycję prowadzenia warsztatów tanecznych dla tancerzy z LA oraz został zaproszony do zatańczenia w pokazie z Gabierla Dance Theater.

Jednym z efektów współpracy z cenionymi w LA choreografami: Gina Starbuck i Seth Zibalese, jest najnowsza choreografia Palińskiego, którą można obejrzeć TUTAJ!

Pobyt w LA to także negocjacje z tamtejszymi choreografami, w celu ściągnięcia ich na warsztaty do Polski i poprowadzenia przez nich zajęć w otwartej jesienią tego roku szkoły Palińskiego Makesense Dance Studio w Krakowie, którą założył wspólnie z Pauliną Kędzior.

Już teraz wiadomo też, że kwietniu 2012 Aleksander wyjedzie ponownie, bowiem został zaproszony do udziału w prestiżowej, jubileuszowej imprezie „Carnival Choreographers Ball”.

Zobaczcie galerię zdjęć z jego pobytu w LA!

za plejada.pl

Katarzyna Szczekala / plejada.pl

Podobne artykuły

„%RELATEDPOSTS%”