Nie przegap
Strona główna » Sport » AP CANPACK Okocimski Brzesko: Kacper Rojkowicz w Legii Warszawa!

AP CANPACK Okocimski Brzesko: Kacper Rojkowicz w Legii Warszawa!

Zawodnik Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko Kacper Rojkowicz od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Legii Warszawa. Wyróżniająca postawa zawodnika została doceniona przez skautów wicemistrza Polski, którzy zaprosili młodego zawodnika na testy sportowe do swojej Akademii, które wypadły bardzo pozytywnie.

Kaper Rojkowicz jest wychowankiem szkółki Sławomira Rydza „Volley Brzesko”, z której trafił do AP CANPACK Okocimski Brzesko. To właśnie tu zawodnik odnosił największe sukcesy zdobywając: mistrzostwo Ligi Małopolskiej Młodzików, Mistrzostwo Ligi Halowej Młodzików, wicemistrzostwo 1 ligi Małopolskiej Trampkarzy oraz 5 miejsce Młodzików w Polsce. Dzięki dobrej grze Kacper został również etatowym reprezentantem Kadry Małopolski rocznika 2005. Brał udział także w letnich oraz zimowych Akademiach „Młodych Orłów” organizowanych przez PZPN.

Kacprowi życzymy kolejnych sukcesów w nowym klubie i jak najszybszego debiutu w piłce seniorskiej Legii Warszawa.

Warto zaznaczyć, że nie tylko Kacper Rojkowicz znalazł się na celowniku klubów z ekstraklasy. Praca trenerów oraz dobre wyniki Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko sprawiają, że jeszcze kliku zawodników jest pod stałą obserwacją klubów z wyższych lig. Akademia staje się największą trampolina do sukcesu sportowego nie tylko w Powiecie Brzeskim, ale i w całej całej Małopolsce.

O Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa

Akademia Piłkarska Legii Warszawa to projekt cieszący się renomą zarówno w Polsce, jak i w środkowo-wschodniej części Europy. Jest jednym z fundamentów funkcjonowania Klubu i kluczowym elementem w budowaniu wartości sportowej Legii Warszawa.

Obecnie w kadrze pierwszej drużyny znajduje się siedmiu wychowanków Akademii: Mateusz Wieteska, Radosław Majecki, Cezary Miszta, Michał Kopczyński, Michał Karbownik, Maciej Rosołek i Mateusz Praszelik. Pozostali występują na boiskach najlepszych lig Europy – Sebastian Szymański w lidze rosyjskiej (Dynamo Moskwa), a Sebastian Walukiewicz w lidze włoskiej (Cagliari), lub też w akademiach uznanych klubów zachodnich (Jakub Ojrzyński, Liverpool FC).

Akademia Legii dostarczyła aż 64 zawodników na poziom centralny w sezonie 2018/19. To najwięcej spośród wszystkich akademii klubów Ekstraklasy, co pokazuje, że przejście do Akademii daje zdecydowanie największą gwarancję na to, że w przyszłości zostanie się zawodowym piłkarzem.

Okocimski.com /akademia.legia.com