Nie przegap
Strona główna » Religia » Aureola od przedszkola / TGN

Aureola od przedszkola / TGN

W Czchowie bp Leszek Leszkiewicz w hali sportowej spotkał się z kilkuset dziećmi z całego dekanatu.

Spotkanie odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Na spotkanie przyjechało autokarami, w zorganizowanych grupach parafialnych jak i z rodzicami czy opiekunami około 600 dzieci zaangażowanych w życie parafii czchowskiego dekanatu.

– To była inicjatywa biskupa Leszka, który chciał spotkać się z dziećmi, wspólnie z nimi pomodlić, ale też porozmawiać – mówi ks. Ryszard Biernat, proboszcz czchowski, dziekan dekanatu.

Spotkanie zaczęło się animacją prowadzoną pod kierunkiem ks. Andrzeja Mulki i Zespół „Promyczki” z Nowego Sącza. Później dzieci ułożyły z puzzli duży obraz Jezusa Miłosiernego i św. s. Faustyny i wspólnie z biskupem Leszkiem i „Promyczkami” odśpiewały koronkę do Bożego Miłosierdzia. Później był czas katechezy.

– Pamiętajcie, że w naszej rzeczywistości nie ma większej wartości niż rodzina. Kochane dzieci, ja was bardzo proszę, jeśli jecie wspólnie niedzielny obiad, to nie zabierajcie nigdy do stołu telefonu. W niedzielę szczególnie zechciejcie patrzeć w oczy mamy i oczy taty. Druga sprawa. Jeśli chcesz, by realizował się plan Boga wobec ciebie, jeśli nie chcesz być byle kim, to musisz rozmawiać z Bogiem. Pamiętajcie o modlitwie, ale niech to nie będzie taki byle jaki czas. Dajcie Jezusowi chwilę, ale tę najlepszą – zachęcał dzieci bp Leszkiewicz.

Poza modlitwą zdaniem biskupa Leszka – we wzrastaniu duchowym, nie tylko dzieci, kluczowe są także troska o czyste serce i karmienie się Słowem Bożym. Do tego ostatniego tak serdecznie ciągle zaprasza papież Franciszek zachęcając, by sięgać po Ewangelię, przeczytać sobie jednego dnia choćby jedno zdanie i spróbować nim żyć.

– Ja się cieszę z tego spotkania. My z biskupem, ale też w środowisku tych, którzy są blisko Kościoła spotykamy się na liturgii, a wydaje się, że powinniśmy się także spotykać poza nią. W dużej grupie jest fajnie, poznajemy się, integrujemy, ale też jest możliwość porozmawiania ze sobą. Ja to bardzo lubię. Jak spotykam się tylko w kościele, to czegoś jeszcze brakuje, by poczuć wspólnotę – przyznaje Radek Gnyla, lektor z Tymowej.

Po katechezie za animację bierze się zespół „Promyczki”. Brzmi wesoła piosenka.. Dzieci i dorośli na hali wykonują gesty, które podpowiada tekst śpiewanej piosenki: aureola od przedszkola.

– Te dzieci są w Kościele, są zaangażowane, są formowane, są bez wątpienia blisko Jezusa – mówi ks. Biernat.

– Chciałbym w pewnej perspektywie miesięcy spotkać się we wszystkich dekanatach z dziećmi. Po co? Po pierwsze żeby móc zaapelować do opiekunów, duszpasterzy by zechcieli z dziećmi pracować według jakiegoś konkretnego programu, bo tylko takie podejście, systematyczne, pozwala myśleć o owocach. Po drugie zaś chcę spotkać się z dziećmi żeby one mogły się zobaczyć ze sobą, że nie są same w parafiach – mówi bp Leszek Leszkiewicz.

Katecheza z biskupem Leszkiem Leszkiewiczem / galeria zdjęć <==

GRZEGORZ BROŻEK /FOTO GOŚĆ

Tarnowski Gość Niedzielny

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast