Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Autostrada A4 / Tiry z zakazem wyprzedzania

Autostrada A4 / Tiry z zakazem wyprzedzania

Przypominamy – na autostradzie A4 od węzła Kraków-Bieżanów do węzła Brzesko ustawione zostały znaki B-26 „zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe” z tabliczką „Dotyczy również autobusów”. Wprowadzenie zakazu wyprzedzania dla pojazdów ciężarowych na 40-kilometrowym odcinku A4 ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego.  

Niestety nie wszyscy kierowcy samochodów ciężarowych zwracają uwagę na ten znak lub nie chcą o tym pamiętać. A niezastosowanie się do obowiązującego oznakowania może słono kosztować.

O wprowadzenie zakazu wnioskowali do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, po wcześniejszej analizie ruchu na wspomnianym odcinku. W 2015 roku po wykonaniu Generalnego Pomiaru Ruchu, który robiony jest co 5 lat, okazało się, że na odcinku A4 pomiędzy węzłami Kraków Bieżanów i Targowisko średni dobowy ruch jest na poziomie 34 022 poj./dobę, pomiędzy węzłami Targowisko a Bochnia 30 638 poj./dobę, natomiast na odcinku w. Bochnia – w. Brzesko 26 706 poj./dobę, z dużym udziałem samochodów ciężarowych. Wyprzedzanie się pojazdów ciężarowych (jadących najczęściej z maksymalną, dozwoloną prędkością) na autostradzie o dwóch pasach ruchu trwa zazwyczaj przez dłuższy czas i powoduje spowolnienie płynności ruchu na lewym pasie autostrady. 

IB / GDDKiA Kraków

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast