Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bałagan na Placu Żwirki i Wigury / Interwencja mieszkańców

Bałagan na Placu Żwirki i Wigury / Interwencja mieszkańców

Jednym z „uroków” miasta jest to, że w jednym miejscu mamy zgromadzone wiele sklepów i punktów gastronomicznych. Wiąże się to z kolei z dużą liczbą klientów tych lokali, a w efekcie z całkiem sporą ilością śmieci. I tu zaczyna się problem. Bowiem cóż z tego że w centrum miasta są kosze, skoro śmieci się z nich „wylewają”. Mieszkańcy mają „nieco” uwag związanych z utrzymaniem czystości w mieście, zwłaszcza że sytuacja z przepełnionymi koszami i bałaganem na placach i skwerkach powtarza się regularnie.

Taka sytuacja dotyczy w szczególności Placu Żwirki i Wigury oraz brzeskiego Rynku.

Zdjęcia jakie otrzymaliśmy na skrzynkę redakcyjną zostały przesłane do Brzeskich Zakładów Komunalnych z prośbą o interwencję oraz informację czy istnieje możliwość częstszego sprzątania w miejscach o największym ruchu (w pobliżu sklepów i punktów gastronomicznych). 

Odpowiedź Brzeskich Zakładów Komunalnych:

W odpowiedzi na na Państwa e-mail informujemy, że kosze uliczne zgodnie z podpisaną umową z UMiG Brzesko są opróżniane codziennie (najczęściej w godzinach porannych), a teren wokół koszy porządkowany. Jednocześnie informujemy, że spróbujemy zainteresować problemem działających tam przedsiębiorców do wystawienia dodatkowych koszy przy swoich sklepach i opróżniania ich w ramach umów na odbiór odpadów, którą każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą winien posiadać.

Od redakcji:

Jeżeli widzicie coś co Was niepokoi lub irytuje – przesyłajcie zdjęcia na naszą skrzynkę redakcyjną lub na facebooku. Będziemy w Waszym imieniu interweniować.

foto: nadesłane

IB

 

Zdjęcie z 22 czerwca

2 komentarze

  1. Niestety, ale mieszkańcy powinni mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Pracownicy Brzeskiego Zakładu Komunalnego wykonują swoją prace należycie i konsekwentnie, a przez tak nieludzkie zachowanie ich praca jest syzyfowa. Biorąc pod uwagę, że na brzeskim Rynku kosze umieszczone są w kilku miejscach i regularnie opróżniane śmieci znajdują się wszędzie tylko nie tam.. takie zachowanie świadczy tylko o wychowaniu osób tam przebywających. (Pominę juz fakt, ze w przeważnie większa cześć weekendów są tam libacje alkoholowe, a policja nie reaguje). Urząd powinien przeprowadzić kontrole, które wykażą ilu przedsiębiorców posiada podpisana umowe z UMiG Brzesko. Jako mieszkanka tego miasta jestem oburzona i zbulwersowana bezczynnością policji i władz miasta w konsekwentnym dążeniu do kontrolowania co dzieje się w naszym mieście.

  2. Brzeskie Zaklady Komunalne dobrze odpowiedzialy. Tym powinien zainteresować sie burmistrz miasta i zmusic wlascicieli barow do wystawienia tych koszy. Jezeli pracownik bzk pracuje w godzinach 7-15 (czesto wczesniej)i zaczyna swoj dzien od koszy to konczac swoja prace z jedym koszen na tyle lokali nie widac jego pracy. Mlodziez konczac szkole zazwyczaj popoludniu wpada do takich knajp i wtedy zaczyna sie swinienie. Jesli wladzd zmusily by wlascicieli do postawienia koszy dodatkowych i ich wywozu byloby inaczej . Grozba mandatu moze by poskutkowala. Tyle mowi sie o ochronie srodowiska w sklepie place za dodatkowa reklamowke a tutaj smieci z nazwami lokali kubki i inne tego typu rzeczy walaja sie po rynku . Takie zachowanie nalezy tempic wsrod przedsiębiorscow. Ja mieszkanka Brzeska ktora na codzien widze co tam sie dzieje jestem wściekła. I nie. Nie mam pretensji do BZK o to ze az dziennie sprzataja kosze i teren wokol niego bo oni rzeczywiście wykonuja swoje obowiazki tylko do wladz miasta ze nie potrafia odpowiednio zareagowac i takie zdjecia powinny znajsc sie u burmistrza na meilu z prosba o natychmiastowa reakcje. Wstyd mi za ludzi ze coraz bardziej zachowuja sie jak swinie i nie mają za grosz szacunku do pracy innych ludzi.