Nie przegap
Strona główna » Sport » Bez punktów na inaugurację w Brzesku

Bez punktów na inaugurację w Brzesku

DSC_5344Can-Pack Okocimski Brzesko uległ MKS-owi Kluczbork 0:2 w spotkaniu 2 kolejki II ligi. Bramki dla drużyny gości zdobywali: Wojciech Hober w 18 min. i Piotr Burski w 69 minucie.

Pierwsza połowa meczu rozgrywana była w dość szybkim tempie, głównie pod dyktando MKS KLUCZBORK, bramka strzelona w 17. minucie przez Hobera ustawiła mecz, po stracie gola OKS przez dłuższy czas nie umieli się pozbierać i ich gra nie mogła się podobać sympatykom Piwoszy. MKS kontrolował przebieg boiskowych wypadków, ale w końcówce pierwszej połowy w ostatniej chwili interweniowali nasi obrońcy wybijając piłkę niemal z linii bramkowej, skończyło się na strachu, ale był to jasny znak, że Okocimski KS jeszcze nie złożył w tym meczu broni.

Po przerwie trener OKS dokonał dwóch zmian w składzie, na boisku pojawili się Guja i Abubakar i obaj gracze odmienili obraz gry OKS, co prawda w pierwszych sekundach drugiej części meczu MKS mógł podwyższyć prowadzenie, błąd popełnił obrońca Brzeska Radosław Jacek, który omal nie skierował piłki do własnej bramki. Następne 15-20 minut to dominacja OKS, którzy co chwilę gościli w polu karnym MKS, gdzie obrońcy do spółki z bramkarzem powstrzymywali ataki rozochoconych piłkarzy trenera Dariusza Sieklińskiego. Najlepszym sposobem na odebranie im tej ochoty było strzelenie kolejnego gola i uczynił to Piotr Burski. Podobnie jak to miało miejsce w meczu z Legionowem, Burski wychodził z własnej połowy, otrzymał dokładne podanie i zwiódł bramkarza gości, który opuścił swoją bramkę chcąc przerwać szarżę napastnika MKS, „Bury” nie miał problemów z minięciem golkipera Piwoszy i skierował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik meczu. Gospodarze nie stracili jednak animuszu, wciąż dążyli do strzelenia gola, MKS za to mądrze grał w obronie sporadycznie dopuszczając gospodarzy pod bramkę Rudnickiego.

Can-Pack Okocimski:

33. Aleksander Kozioł – 19. Sylwester Tokarz, 23. Radosław Jacek, 20. Arkadiusz Garzeł, 22. Aleksander Ślęczka (77, 2. Mateusz Kasprzyk) – 16. Paweł Pyciak, 18. Arkadiusz Lewiński, 21. Arkadiusz Ryś (46, 8. Michał Guja), 15. Taras Jaworśkyj (46, 13. Sani Goringo Abubakar), 9. Kamil Białkowski (73, 17. Patryk Bryła) – 6. Wojciech Dziadzio.

MKS Kluczbork:

1. Krystian Rudnicki – 11. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 3. Paweł Gierak, 7. Łukasz Uszalewski – 15. Wojciech Hober (65, 21. Krzysztof Wolkiewicz), 5. Rafał Niziołek, 4. Mateusz Arian, 10. Tomasz Swędrowski (63, 26. Marcin Nowacki), 6. Łukasz Reinhard (80, 19. Michael Komor) – 77. Piotr Burski (71, 18. Jakub Grzegorzewski).

żółte kartki: Ślęczka, Jacek – Swędrowski, Ganowicz.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

==

mkskluczbork.pl

Foto-Bogusław Hajduk