Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Bezpieczeństwo widziane oczami mieszkańców – debaty społeczne z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik

Bezpieczeństwo widziane oczami mieszkańców – debaty społeczne z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik

Bezpieczeństwo to priorytet a ważną rolę w jego budowaniu odgrywa lokalne społeczeństwo, dlatego brzescy policjanci zorganizowali kolejne debaty z mieszkańcami. Tym razem spotkania odbyły się z mieszkańcami gminy Czchów i Gnojnik. Spotkania, które miały charakter otwartej dyskusji były doskonałą okazją do wymiany informacji na temat głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa oraz związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu policjanci zorganizowali ostatnie już w tym roku debaty z mieszkańcami w cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. Przez cały rok, w każdej gminie na terenie powiatu brzeskiego odbywały się spotkania, które miały charakter otwartej dyskusji. Policjanci chcą ograniczać zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia, a także włączyć obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w gminach. Następnie przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Przedstawili także stan bezpieczeństwa na brzeskich drogach oraz działania podejmowane w zakresie jego poprawy.

Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie gmin. Mieszkańcy aktywnie włączyli się do dyskusji, zadając pytania, a także poruszając interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć konkretne działania w zakresie poruszanych kwestii.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast