Nie przegap
Strona główna » Region » Bezpieczne boisko w Faściszowej

Bezpieczne boisko w Faściszowej

W najbliższych miesiącach wyremontowane zostanie boisko sportowe w Faściszowej. Nawierzchnia asfaltowa wymieniona zostanie na bezpieczną poliuretanową. Boisko uzupełnione zostanie też o bramki, siatki i kosze, a ponadto zyska nowe ogrodzenie. Na to przedsięwzięcie Samorząd Gminy Zakliczyn pozyskał przeszło 113 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Zakłada on wymianę nawierzchni tzw. urazogennych (żużlowych, betonowych, asfaltowych, kostki brukowej) na przyszkolnych boiskach sportowych do małych gier, na sztuczne nawierzchnie bezpieczne wraz z uzupełnieniem boisk o niektóre elementy. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach, a jednocześnie zachęcić do aktywnych form spędzania wolnego czasu na specjalnie przygotowanej do tego infrastrukturze sportowej. Przekazanie promes odbyło się 20 kwietnia br. w hali sportowej w Myślenicach – Zarabiu. Samorząd Gminy Zakliczyn reprezentował Dawid Drukała – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

Drugie tyle do otrzymanej kwoty dołożymy z własnego budżetu – informuje Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. – Lada dzień ogłosimy przetarg, a inwestycja zakończona zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

 —

Fot. UMWM