Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Białe, ale i bezpieczne szaleństwo, czeka na małopolskich uczniów

Białe, ale i bezpieczne szaleństwo, czeka na małopolskich uczniów

Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością i trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać sportową pasję. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego także uczniowie będą mogli już po raz kolejny spędzić zimowy czas na małopolskich stokach, ucząc się bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie.

Program „Jeżdżę z głową” realizowany jest przez samorząd województwa od 2012 roku. Każdej zimy korzystają z niego setki dzieci i młodzieży z Małopolski, które nie tylko uczą się od samych podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też tego jak bezpiecznie zachowywać się na stokach narciarskich czy trasach biegowych. Dlatego w 2018 roku przekażemy z budżetu województwa na ten cel jeszcze wyższą kwotę – 1 milion złotych, który pozwoli około 3 tysiącom młodych Małopolan na naukę jazdy całkowicie za darmo – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar sportu.

Dzięki projektowi „Jeżdżę z głową” uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, wezmą udział w kilkunastu zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokażą oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Nie zabraknie też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera. A kto wie, być może dzięki temu w niedalekiej przyszłości objawią się w Małopolsce kolejni narciarscy mistrzowie?

Lista gmin z terenu Powiatu Brzeskiego i wysokość przyznanego wsparcia na realizację programu „Jeżdżę z głową” w 2018 r.

1. Gmina Dębno – 12 400 zł
2.Gmina Gnojnik – 8 100 zł
Ogółem: 20 500 zł

Warto podkreślić, że przyszłoroczna edycja projektu cieszy się największym zainteresowaniem małopolskich gmin spośród dotychczasowych edycji – chęć otrzymania dofinansowania wyraziło aż 59 z nich. Dotacje z samorządu województwa pozwolą gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów dla uczniów szkół podstawowych. Lista gmin, które otrzymały dofinansowanie, do pobrania poniżej.

Przypomnijmy, że to właśnie w Małopolsce zarówno młodzież, jak i dorośli, mogą znaleźć najbardziej dogodne warunki do „białego szaleństwa”.

– W całym regionie można skorzystać z oferty aż ponad 60 świetnie wyposażonych stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras, które z roku na rok są coraz lepiej przystosowane do wymagań osób odwiedzających nasz region zimą – podsumowuje Leszek Zegzda.

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ 2018 – lista gmin wraz z przyznanymi dotacjami (PDF) <==


malopolskie.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast