Nie przegap
Strona główna » Region » Biało – czerwony rajd rowerowy

Biało – czerwony rajd rowerowy

W najbliższy czwartek, 3 maja Gmina Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnego, radosnego i aktywnego świętowania. W podtarnowskiej Woli Rzędzińskiej obędą się bowiem zarówno oficjalne uroczystości patriotyczne, jak i biało – czerwony V Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. Organizatorzy zapewniają rodzinną trasę dla każdego, a także mnóstwo niespodzianek. Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Gminę Tarnów w 100-lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej. Następnie uczestnicy przejdą w przemarszu na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi, gdzie pod pomnikiem poległych zostaną złożone kwiaty. W trakcie uroczystości wręczony zostanie nadany przez Prezydenta RP Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie żołnierzowi AK i Zrzeszenia „WiN” st. sierżantowi Aleksandrowi Furmańskiemu.

Wczesnym popołudniem, bo już o godzinie 15.00 z centrum wsi wyruszy V Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. – Już po raz piąty zapraszamy na rajd wszystkich, niezależnie od kondycji czy wieku, amatorów jazdy rowerem i kolarzy. Gwarantujemy, że trasa jest rekreacyjna, łatwa do pokonania. Zachęcamy do założenia biało – czerwonych barw, udekorowania rowerów.  W 100-lecie Niepodległej stwórzmy razem biało – czerwony peleton! – zachęca do uczestnictwa organizująca wydarzenie Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Na każdego, kto przekroczy linie startu i mety czekają pamiątkowe dyplomy, medale a także losowanie nagród głównych – rowerów i tabletów. Będzie również smaczny poczęstunek.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej gminy Tarnów www.gmina.tarnow.pl.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast