Strona główna » Sport » Biegacze z Brzeskiego Klubu Biegacza Victoria już w pełni sezonu biegowego

Biegacze z Brzeskiego Klubu Biegacza Victoria już w pełni sezonu biegowego

DSCN3565Biegacze z Brzeskiego Klubu Biegacza „Victoria” są już w pełni sezonu biegowego. Można ich spotkać na trasach biegowych w różnych zakątkach Polski.

Pierwszy wiosenny maraton w którym wystartował Marcin Topolski i Marek Stępień to „Dbam o zdrowie Łódź Maraton” . Perfekcyjna wręcz organizacja imprezy oraz finisz w Atlas Arenie pozostawił w pamięci wspaniałe wspomnienia.

Kolejny maraton to Silesia Maraton w Katowicach. Z brzeskich biegaczy lepszy był Grzegorz Widła przed Markiem Stępniem. Była to już 5-ta edycja tego maratonu.

Urozmaiceniem maratonów ulicznych był 8 Cross Maraton przez Piekło do Nieba w Sielpi k. Końskich. Ośrodek wczasowy w Sielpi na terenie którego zlokalizowano start i metę, powitał nas ciepłą, suchą pogodą. Trasa maratonu to 3 pętle: Sielpia-Piekło-Niebo.

– W Niebie czeka nas asfaltowa agrafka na końcu wsi, ale jeśli tylko słońce dogrzeje Niebo zamienia się w piekło – z humorem opisuje trasę biegu Marek Stępień.

Dla Wojciecha Oleksyka który wspólnie z nim startował w tym biegu był to ostatni sprawdzian przed „Kieratem” czyli biegiem na orientację na 100 km. Obaj biegacze dobrze wspominają wizytę w Krainie Latających Siekier.

– Siekiery? A tak, tak. Tu w losowaniu po biegu można taki właśnie upominek wylosować – dodają z rozbawieniem.

STĘPIEŃ MAREK