Nie przegap
Strona główna » Sport » Biegowe Święto w gminie Borzęcin

Biegowe Święto w gminie Borzęcin

dsc_4565_800x535Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w zawodach biegowych „Borzęcińska Dycha” zorganizowanych na stadionie sportowym w Bielczy. Sportową rywalizację rozpoczęły przedszkolaki. W kolejnych kategoriach wystartowali uczniowie klas I-III, następnie IV-VI, a na końcu gimnazjaliści. Równo o godz. 12:00 – na trasę 10 km wyruszyli dorośli. Z pozoru łatwa i płaska trasa okazała się być wymagająca ze względu na duży upał i wilgotność powietrza. Ostatecznie zwyciężył Kacper Piech z Krakowa z czasem 34:44 min. Drugi był Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, a trzecie miejsce zajął Dariusz Kułynycz z Niepołomic. Wśród kobiet najszybsza była: Paulina Golec z Krakowa. Drugie miejsce wywalczyła Gabriela Rolka z Krakowa, a trzecie Patrycja Świerczek z Jadownik. Impreza zgromadziła wielu zawodników w różnym wieku. Zarówno ci najmłodsi, jak i doświadczeni biegacze z dużym zaangażowaniem pokonywali swój dystans, walcząc o jak najlepszy rezultat. Na trasie kibicowali im znajomi, rodziny oraz mieszkańcy gminy Borzęcin.

To były pierwsze, tak licznie obsadzone zawody biegowe w gminie Borzęcin – mówi wójt Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Wśród dorosłych zgłosiło się do biegu 233 osoby i byli to sympatycy biegania nie tylko z gminy Borzęcin czy regionu tarnowskiego, ale np. Krakowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Jedlicz, Dębicy, Kielc, Kietrza, Bochni, Rzeszowa, Mielca, Andrychowa, Katowic, Tych, Zakopanego, Nowego Sącza, Jasła, Tarnobrzega, a nawet Olsztyna. Cieszy fantastyczny odzew dzieci i młodzieży (220 osób), w tym w sporej mierze z gminy Borzęcin, a szczególnie z Bielczy, Borzęcina i Łęk. To świadczy o dużym zainteresowaniu nie tylko tą dyscypliną sportową, ale także taką formą spędzania wolnego czasu. Podczas imprezy biegowej sprzyjała nam pogoda, a same zawody zostały znakomicie przygotowane przez głównego organizatora biegu Stowarzyszenie Kępa Sport z Tarnowa. Od początku zakładaliśmy otwarty charakter imprezy, dedykując ją wszystkim tym, którzy kochają biegać, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym biegaczom. W takiej też formule udało się ją zorganizować.

Przygotowana dla biegaczy trasa to w 100 procentach asfalt. – Wyznaczyliśmy ją według norm atestowych. Wiedzieliśmy, że wielu zawodników przyjedzie z zamiarem poprawy rekordów życiowych na 10 kilometrów – komentuje Robert Makowiec, Ambasador Festiwalu Biegów.

Na mecie na każdego uczestnika czekał medal, natomiast najlepsza trójka otrzymywała nagrody rzeczowe i vouchery na zakupy w sklepie internetowym. Po zakończeniu zawodów odbyła się loteria, w której oprócz wielu nagród do wygrania był tablet.

Borzęcińską Dychę wspierały Gmina Borzęcin, Województwo Małopolskie, program Regatta Rusz się oraz sponsorzy: Salco Sport Therapy, „GEOMIX” materiały budowlane – kamień, kruszywa, Kopalnia Kruszyw ZBRODY 1, SKOK Kwiatkowskiego, Gravity Group, LKS Burzyn, Sklep Internetowy Forma, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie oraz firma Net Com z Tarnowa.

Władzom samorządowym, pracownikom gminy Borzęcin i GOK Borzęcin, strażakom z Bielczy i Przyborowa zabezpieczającym trasy, Policji, sponsorom i wszystkim ludziom dobrej woli dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji tego święta biegowego w gminie Borzęcin – mówi Leszek Kępiński ze stowarzyszenia Kępa Sport, główny organizator biegu.

Na temat zawodów pozytywnie wypowiadali się także sami uczestnicy m.in. na portalach społecznościowych: – Brawo! Organizacja na najwyższym poziomie! Super bieg, super trasa, super atmosfera. Więcej takich biegów 🙂 Było widać ogrom pracy który włożyliście w ten bieg. Szacun! – pisze Magdalena Iskrzycka z Rzeszowa.

– Cel imprezy, jakim była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia został w pełni zrealizowany – przyznaje wójt Janusz Kwaśniak. – Pozostaje zaprosić wszystkich na trasy biegowe i do rywalizacji podczas kolejnych zawodów w gminie Borzęcin. Już dziś zapraszamy za rok na 2 edycję biegu!

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach:

Przedszkolaki – dziewczynki

 1. Natalia Czosnek – Tarnów
 2. Anna Siudut – Borzęcin
 3. Natalia Łucarz – Zaborów

Przedszkolaki – chłopcy

 1. Piotr Wojtas – Olszyny
 2. Mikołaj Kania – Tarnów
 3. Jakub Maciaszek – Tarnów

Klasy 1-3 – dziewczyny

 1. Martyna Rogóż – Borzęcin
 2. Weronika Mieszkowska – Bielcza
 3. Zuzanna Piaskowy – Kietrz

Klasy 1-3 – chłopcy

 1. Jakub Dubieniecki – Bielcza
 2. Aleksander Rędzina – Borzęcin
 3. Wojciech Gacoń – Bielcza

Klasy 4-6 – dziewczyny

 1. Julia Celak – Lisia Góra
 2. Emilia Michoń – Tarnów
 3. Amelia Czernek – Borzęcin

Klasy 4-6 – chłopcy

 1. Dominik Mieszkowski – Bielcza
 2. Szczepan Stężowski – Dębno
 3. Maciej Rędzina – Borzęcin

Gimnazjum – dziewczyny

 1. Marlena Wesołowska – Borzęcin
 2. Aneta Domarecka – Myślenice
 3. Klaudia Suder

Gimnazjum – chłopcy

 1. Przemysław Górak – Borzęcin
 2. Paweł Marek – Borzęcin
 3. Marek Woźniak – Bielcza

Kat. Senior – Mężczyźni (imię i nazwisko, miejscowość, czas biegu)

 1. Kacper Piech, Kraków, 34:44
 2. Grzegorz Czyż, Bogumiłowice, 35:25
 3. Dariusz Kułynycz, Niepołomice, 37:34
 4. Dominik Bul, Kraków, 37:35
 5. Szymon Lipiński, Olsztyn, 37:53
 6. Krzysztof Halagarda, Kraków, 38:00
 7. Paweł Molczyk, Niwka, 38:46
 8. Kazimierz Kamola, Pławy, 39:16
 9. Piotr Moździerz, Tuchów, 39:57
 10. Wojciech Wiśniewski, Żabno, 40:03

Kat. Senior – Kobiety (imię i nazwisko, miejscowość, czas biegu)

 1. Paulina Golec, Kraków, 40:06
 2. Gabriela Rolka, Kraków, 43:44
 3. Patrycja Świerczek, Jadowniki, 45:08
 4. Beata Słomska, Jodłówka Tuchowska, 47:43
 5. Jowita Nowa, Rudka, 48:44
 6. Joanna Nowak, Wojnicz, 49:14
 7. Dominika Łucarz, Zaborów, 49:53
 8. Anna Łuszczyc, Rzeszów, 50:18
 9. Anna Kusion, Tarnów, 50:58
 10. Joanna Szczurek, Tarnów, 51:22

Wyniki kat. Open (imię i nazwisko, miejscowość, czas biegu)

 1. Kacper Piech, Kraków, 34:44
 2. Grzegorz Czyż, Bogumiłowice, 35:25
 3. Dariusz Kułynycz, Niepołomice, 37:34
 4. Dominik Bul, Kraków, 37:35
 5. Szymon Lipiński, Olsztyn, 37:53
 6. Krzysztof Halagarda, Kraków, 38:00
 7. Paweł Molczyk, Niwka, 38:46
 8. Kazimierz Kamola, Pławy, 39:16
 9. Piotr Moździerz, Tuchów, 39:57
 10. Wojciech Wiśniewski, Żabno, 40:03
 11. Paulina Golec, Kraków, 40:06
 12. Darek Dudziński, Rzuchowa, 40:10
 13. Jakub Siadek, Tarnów, 40:13
 14. Bogusław Opryszek, Kraków, 40:16
 15. Mirosław Rajski, Wierzchosławice, 40:37

Galeria zdjęć:

Borzęcińska Dycha – 1

Borzęcińska Dycha – 2

ug

Fot. Maciej Mazur, Roman Kapuściński