Nie przegap
Strona główna » Sport » Bieleckie zawody rozstrzygnięte

Bieleckie zawody rozstrzygnięte

Zygmunt Szawernoga, Lucyna Kapa i Agnieszka Widło to zwycięzcy swoich kategorii w odbywającym się już po raz osiemnasty turnieju strzeleckim „Snajper”. Tradycją jest, że co roku w Bielczy w pierwszych tygodniach stycznia spotykają się sympatycy sportowego strzelania z broni pneumatycznej, by rywalizować podczas zawodów w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i młodzicy. Zawodnicy strzelają z broni małokalibrowej typu KBKS, w pozycji leżącej do tarczy, na dystansie 50 metrów. Organizatorem turnieju jest Koło Strzeleckie LOK w Bielczy przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i pod honorowym patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

W zawodach każdy mógł oddać trzy strzały próbne, a następnie dziesięć strzałów punktowanych. Wśród uczestników (56 osób) było wielu takich, którzy strzelają od kilkunastu lat, ale i tacy, którzy strzelają okazjonalnie, bądź oddali swoje strzały w turnieju pierwszy raz.

Tegoroczna rywalizacja przyciągnęła uczestników nie tylko z gminy Borzęcin czy regionu, ale także obcokrajowców, którzy na strzelnicę przyjechali sprawdzić swoje umiejętności. Na najlepszych czekały puchary, nagrody oraz dyplomy przygotowane przez organizatorów. Wszyscy mogli posilić się także kiełbasą z grilla i przepysznym bigosem przygotowywanym specjalnie na tę okazję przez prezesa Koła LOK w Bielczy Zygmunta Szawernogę.

Bielcza. Turniej Strzelecki „Snajper 2018″

Bielcza. Turniej Strzelecki „Snajper 2018″

Opublikowany przez Informator Brzeski na 28 stycznia 2018

Turniej, jak co roku stał na wysokim poziomie, organizatorzy zadbali o każdy detal, a strzeleckiej rywalizacji towarzyszyła prawdziwie zimowa aura. To kolejne udane zawody, które poświadczają jak dużą popularnością w gminie i regionie cieszy się ta dyscyplina sportu – komentuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

To dla nas, pasjonatów strzelectwa sportowego bardzo ważne, że możemy się spotkać na takich turniejach jak ten dzisiejszy i że są one wspierane finansowo z budżetu gminy Borzęcin od tylu już lat. Przypomnę, że już w lutym swoje zawody podczas ferii zimowych mają dzieci i młodzież. Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił zarówno podczas kolejnych turniejów, jak i do odwiedzenia strzelnicy w Bielczy – podsumowuje prezes Szawernoga.

Wyniki zawodów „Snajper 2018”:

Kategoria młodzież:

I miejsce – Agnieszka Widło – 84 pkt

II miejsce – Mateusz Kogut – 73 pkt

III miejsce – Filip Drąg – 67 pkt

Kategoria kobiety:

I miejsce – Lucyna Kapa – 78 pkt

II miejsce – Anna Widło – 77 pkt

III miejsce – Aurelia Wiśniewska – 65 pkt

Kategoria mężczyźni:

I miejsce – Zygmunt Szawernoga – 93 pkt

II miejsce – Marian Zelek – 89 pkt

III miejsce – Grzegorz Tokarz – 87 pkt

Najmłodszy uczestnik:

Jan Szumigraj – 0 pkt

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast