Nie przegap
Strona główna » Religia » Bierzmowanie w szczepanowskiej bazylice

Bierzmowanie w szczepanowskiej bazylice

2013-05-06 Szczepanow 0092Poniedziałek 6 maja był drugim dniem tygodniowego odpustu ku czci św. Stanisława. Ten dzień był obchodzony jako Dzień Chorych oraz Dzień Seniora. Na dopołudniowych Mszach Św. pielgrzymi modlili się w intencji osób chorych i starszych.

Podczas wieczornej Mszy Św. młodzieży z dekanatu szczepanowskiego udzielony został Sakrament Bierzmowania. Udzielił go rodak szczepanowski –  ksiądz biskup Jan Styrna – ordynariusz Diecezji Elbląskiej. Do bierzmowania przystąpili uczniowie klas III gimnazjum po ukończeniu trzyletniego cyklu przygotowań.

Uroczystości uświetnił występ szczepanowskiego chóru sanktuaryjnego.

Bierzmowanie jest wyrazem miłości i troski Chrystusa o swego wyznawcę, dojrzewającego do pełni człowieczeństwa. Obrzędy sakramentu bierzmowania zawsze oznaczały udzielanie się Ducha Świętego bierzmowanemu. Początkami obrzędy te sięgają czasów apostolskich. Dla młodego chrześcijanina bierzmowanie to sakrament, w którym potwierdza on, że w swoim dojrzałym życiu chce przynależeć do Kościoła, być gorliwym wyznawcą Chrystusa i jego apostołem.

bazylikaszczepanow.pl

Foto: facebook.com/olczakfoto