Nie przegap
Strona główna » Religia » Biskup z Bouar posłał kolędników / TGN

Biskup z Bouar posłał kolędników / TGN

Biskup nominat Mirosław Gucwa, który niedawno został mianowany przez papieża Franciszka pasterzem diecezji Bouar w Republice Środkowej Afryki, odwiedził parafię pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie.

Biskup przewodniczył Mszy św. z udziałem kolędników misyjnych.

– Dzieci, młodzież i dorośli w Afryce, w kraju, w którym pracuję, wiele wam zawdzięczają. Dzięki waszemu zaangażowaniu w dzieło kolędników misyjnych możemy utrzymywać szkoły, szpitale, wiercić studnie, by ludzie pili nieskażoną wodę.

Jesteście pomocnikami Boga, który dźwiga w tamtym kraju nadzieję, ponieważ aż dotąd jest on nękany przez konflikty zbrojne. Dziękuję wam za pomoc duchową i materialną – mówił do uczestników liturgii, a szczególnie do kolędników misyjnych biskup nominat.

W tym roku liczba kolędników jest w borzęcińskiej parafii wyjątkowa.

– Aż 21 grup się zorganizowało, czego za mojego dotychczasowego proboszczowania jeszcze nie było – cieszy się ks. prał. Czesław Paszyński.

Dzieci i młodzież doskonale wiedzą, po co idą do domów jako kolędnicy misyjni.

– Przede wszystkim po to, żeby głosić Ewangelię, przypominać ludziom o narodzeniu Jezusa i o tym, że radość Bożego Narodzenia powinna być dzielona jak opłatek z ludźmi z innych krajów, a zwłaszcza z krajów misyjnych – tłumaczą młodzi.

Uroczyste posłanie kolędników misyjnych odbyło się na zakończenie Mszy św. Grupy pobłogosławił biskup nominat Mirosław Gucwa. W RŚA pracuje on od 25 lat.

Galeria zdjęć <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ