Nie przegap
Strona główna » Region » Bochnia. XV lecie Hospicjum / zdjęcia

Bochnia. XV lecie Hospicjum / zdjęcia

IMG_0754„To my ofiarowując swoją obecność: swoją rękę, głos, uśmiech czuły i delikatny – możemy uczynić Boże miłosierdzie bardziej prawdziwym, mogącym skłonić chorego by zwrócił się do Boga-Ojca z synowską ufnością…” – słowa Matki Teresy z Kalkuty towarzyszyły jubileuszowi 15-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni, który odbył się w ubiegłą sobotę.

Uroczystość rozpoczęto sadzeniem żonkili na placu gen. Okulickiego. Następnie członkowie i przyjaciele hospicjum uczestniczyli we mszy św. w Bazylice św. Mikołaja połączonej z wypominkami za zmarłych, podopiecznych hospicjum.
Kolejnym etapem uroczystości było spotkanie rodzinne, które odbyło się w Bursie Św. Mikołaja, podczas którego Zarząd podsumował 15 lecie działalności hospicjum.
Wszyscy dobrze wiemy, że dom jest najlepszym miejsce dla każdego człowieka. Hospicjum opiekuje się 30 pacjentami w miesiącu. W chwili obecnej w skład wspólnoty hospicyjnej wchodzi: 3 lekarzy, 8 pielęgniarek, księgowa, koordynator wolontariatu, rehabilitant, psycholog, ksiądz kapelan, wielu innych księży współpracujących, około 12 wolontariuszy nie medycznych i w zależności od potrzeb wolontariusze akcyjni oraz osoby zarządzające.
Nie obyło się bez podziękowań i gratulacji. W spotkaniu uczestniczyli władze powiatu, miasta oraz gminy a także proboszczowie bocheńskich parafii, członkowie, wolontariusze, sponsorzy, sympatycy i przyjaciele bocheńskiego hospicjum.

Przypomnijmy:
Bocheńskie Hospicjum powstało na zebraniu inicjatywnym 15 lutego 1999, a jego cele to doprowadzenie do zorganizowania opieki nad chorymi na choroby nowotworowe w ostatnim okresie ich życia oraz systemie wsparcia dla rodzin pacjentów.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć bocheńskie hospicjum mogą przekazać pieniądze na konto:

11 1240 5208 1111 0000 5477 5415
Bank Pekao S.A.
Oddział Bochnia, ul. Kazimierza Wlk. 9
Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum
im. bł. Edmunda Bojanowskiego
ul. Rynek 15
32-700 Bochnia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast