Nie przegap
Strona główna » Sport » Borzęcanin Mistrzem Świata MMA Federacji WKF

Borzęcanin Mistrzem Świata MMA Federacji WKF

patr _6_W dniach 10-15 listopada br. odbyły się w Pradze Mistrzostwa Świata Federacji WKF. W zawodach tych wystartowali zawodnicy m.in. z Iranu, Niemiec, Austrii, Australii, Rosji, Gruzji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Francji, Węgier, RPA, Słowacji, Czech, Anglii. Reprezentanci naszego kraju startowali w kilku silnie obsadzonych konkurencjach, tj. w K1, Kickboxingu, Muay Thai oraz w MMA. Nasz kraj, z powodzeniem, reprezentowali: Łukasz Góral 65kg, Kamil Hirth 65kg, Łukasz Ziółkowski 65kg, Patryk Kościński 65kg, Artur Drążek 70kg, Grzegorz Szulakowski 70kg, Patryk Rogóż 80kg, Adrian Błeszyński 85kg, Mikołaj Ziółko 90kg, Jakub Słomka 115kg oraz Weronika Zygmunt 55kg.

Zawody były świetną okazją do skonfrontowania w oktagonie umiejętności polskich zawodników na tle ich międzynarodowych konkurentów. Konfrontacja ta wypadła nad wyraz udanie. Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach reprezentanci Polski wywalczyli 5 złotych medali, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale.

W gronie tryumfatorów Mistrzostw Świata znaleźli się: mieszkaniec Borzęcina, Patryk Rogóż, który stanął na najwyższym stopniu podium i wywalczył tytuł Mistrza Świata MMA oraz Mikołaj Ziółko z Bielczy, który w swojej kategorii 90kg zdobył brązowy medal. Gratulujemy!!!

– Pojechaliśmy z naszego klubu czteroosobową reprezentacją w skład której wchodzili: Patryk Rogóż, Mikołaj Ziółko, Łukasz Góral, Sebastian Porębski i ja, jako trener naszych zawodników, ale też całego polskiego teamu MMA – mówi Tomasz Knap z Fightmana Bochnia – Starałem się przygotować naszych zawodników jak najlepiej i myślę, że to mi się udało ponieważ każdy z nich wrócił z medalem, a konkurencja była naprawdę duża.

Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach zawodnicy Fight Club Fightman wywalczyli: Patryk Rogóż złoto i tytuł Mistrza Świata MMA federacji WKF, Łukasz Góral brąz 65kg MMA, Mikołaj Ziółko – brąz 90kg MMA, Sebastian Porębski brąz 75kg K1.

– To z pewnością ogromny sukces zawodników, klubu i i polskiego świata MMA. Dlatego chciałbym podziękować osobom, które wspomogły nas w wyjeździe do Pragi: wójtowi Borzęcina Januszowi Kwaśniakowi, burmistrzowi Bochni Stefanowi Kolawińskiemu, staroście bocheńskiemu Jackowi Pająkowi, wójtowi Bochni Jerzemu Lysemu, Pawłowi Sowie, Pawłowi Bieniek, wicewójtowi Bochni Stanisławowi Bukowcowi oraz kilku innym życzliwym nam osobom. Bardzo serdecznie wam dziękuję i wiedźcie, że macie duży udział w tym sukcesie – mówi Tomasz Knap.

Prowadzone od wielu lat przez Tomasza Knapa zajęcia w zakresie sportów walki przynoszą wymierne efekty. Sukcesy w rywalizacji, nie tylko na matach Mistrzostw Regionu i Polski, ale również Mistrzostw Świata odnoszą także młodzi mieszkańcy Gminy Borzęcin. Uruchomiona przed kilkoma laty w Borzęcinie szkółka Fightmana, staje się kuźnią talentów na miarę przyszłych mistrzów MMA. Pozostaje tylko czekać na kolejne sportowe sukcesy…


Tomasz Knap

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast