Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin / Apel w związku z 80. rocznicą w wybuchu II Wojny Światowej

Borzęcin / Apel w związku z 80. rocznicą w wybuchu II Wojny Światowej

Urząd Gminy Borzęcin w związku z nadchodzącą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej wychodzi z kolejną cenną inicjatywą mająca na celu upamiętnienie poległych w czasie Wojny Obronnej 1939 oraz w toku okupacji niemieckiej mieszkańców gminy.

Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Parafia Rzymskokatolicka w Borzęcinie Górnym, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Zarząd Gminny ZOSP w Borzęcinie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Górnym, Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie i lokalny historyk Lucjan Kołodziejski, w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej organizują w dniu 1 września 2019 r. (w niedzielę) uroczysty Apel Poległych. Uroczystość rozpocznie msza św. celebrowana przez ks. Mikołaja Pieca, proboszcza parafii w Borzęcinie Górnym. Następnie przed Pomnikiem Poległych 1939-1945 odczytany zostanie Apel Poległych.

– Zwracamy się do mieszkańców Gminy Borzęcin, jak i pochodzących z Borzęcina z prośbą o zgłaszanie się celem udziału w tymże apelu. Żyjący członkowie rodzin poległych/pomordowanych złożą zapalone świece – światła pamięci przy Tablicach Pamięci okalających Pomnik – zachęcają organizatorzy.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z UG w Borzęcinie 14 68460 370, 14 6846 371 lub z Lucjanem Kołodziejskim 664-417-036.

Kurier Borzęcki

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*