Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin / Emigracja uczuć – spotkanie Klubu Miłośników Książki

Borzęcin / Emigracja uczuć – spotkanie Klubu Miłośników Książki

Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie od kilku lat prowadzi Klub Miłośników Książki. W poniedziałkowe popołudnie 11 marca panie należące do tego klubu spotkały się budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Borzęcinie. Tematem spotkania była współczesna emigracja na tle ”Emigracji uczuć”. Propozycje książkowe przedstawiła Elżbieta Kowal, która jednocześnie zachęcała do ich przeczytania.

Podczas spotkania wywiązała się ożywiona dyskusja o problemach poruszanych w powieściach.

Propozycje Klub Miłośników Książki z Borzęcina na najbliższe tygodnie:

„Paryska pokojówka” i „Paryski spadek” Ewy Grocholskiej – druga połowa ponurych lat 70. Agnieszka, studentka ASP, dostaje upragniony paszport i wraz z koleżankami wyjeżdża do Paryża. Dziewczyny chcą zarobić dużo pieniędzy, jak najwięcej zobaczyć i dobrze się zabawić. Okazuje się, że praca pokojówki w Sheratonie nie daje takich szans. Próbują więc porzucić nudne zajęcie i zostać ulicznymi malarkami, jednak nie jest łatwo przestać być paryską pokojówką. Ich życie diametralnie się odmienia. Poznają ludzi, Paryż, jego ciemne strony. Niebawem okazuje się, że niektóre znajomości były zawierane zbyt pochopnie, a decyzje były podejmowane zbyt szybko….

„Beduinki na instagramie. Moje życie w Emiratach” Aleksandry Chrobak – autorka opisuje w niej kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów….

„Zakazana żona” Marii Skalskiej – niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie. W swojej pasjonującej książce autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny…

 

Galeria zdjęć ze spotkania <==

borzecin.pl