Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin: Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana podsumowała projekt

Borzęcin: Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana podsumowała projekt

DSC_1957-nW Polsce żyje prawie 8 mln ludzi starszych. W ostatnich pięciu latach grupa osób powyżej 60 roku życia wzrosła, większość z nich zachowuje sprawność fizyczną i umysłową oraz samodzielność społeczną i ekonomiczną.

Z całą pewnością można powiedzieć że zakończony 19 czerwca projekt „W każdej starości jest czas młodości” za którego realizację odpowiadała  Fundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana w Borzęcinie przyniósł  zamierzone efekty.

Wspaniały spektakl który został zaprezentowany w sali widowiskowej Domu Ludowego w Borzęcinie Górnym zgromadził liczną widownię, która gromkimi brawami nagrodziła olbrzymie zaangażowanie i ciężka pracę wszystkich uczestników projektu.

Nad widowiskiem pracowano podczas międzypokoleniowych warsztatów teatralnych, prowadzonych przez znana polską aktorkę filmową i teatralną Annę Piróg – Karaszkiewicz.

Podczas wycieczek do Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą uczestnicy pogłębiali więzi oraz zdobyli wiele ciekawych i przydatnych wiadomości.

W ramach projektu uczestniczyli w warsztatach: kulinarnych, obsługi komputera i telefonów komórkowych (każdy senior otrzymał bezpłatnie telefon komórkowy przystosowany do obsługi przez osoby starsze), „Mój przydomowy ogródek”  (w prezencie – zielona sadzonka).

W trakcie zajęć nie zapomniano również o tak ważnej dla osób starszych „profilaktyce zdrowia”.

O tym że realizacja tego projektu podyktowana jest społeczną potrzebą uświadamiania młodego pokolenia na temat specyfiki życia osób starszych i niezbędności nawiązywania relacji międzypokoleniowych wiedziały wszystkie strony projektu. Jednak pozytywne skutki ich wspólnych działań na pewno miło zaskoczyły, zarówno starszych jak i młodszych uczestników.

 W projekcie brali udział  mieszkańcy  z  terenu  gmin: Borzęcin, Koszyce, Radłów, Szczurowa.

Projektu współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

IB

Foto. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast