Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin. Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani”

Borzęcin. Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani”

Cudowny koncert i wspaniały mikołajkowy wieczór z najpopularniejszą polską piosenkarką Eleni.

W dniu 6 grudnia licznie zgromadzona publiczność powitała gromkimi brawami jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, legendę polskiej muzyki Eleni wraz z zespołem. Koncert zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie w ramach projektu  „Z gwiazdami zaczytani”.

Eleni  z muzyką zetknęła się w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”, następnie została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus. Ta współpraca  zaowocowała nagraniem kilku płyt i zdobyciem ogromnej popularności w Polsce i za granicą.

Artystka ma w dorobku artystycznym  20  płyt,  w tym 10 „złotych ” i   3 „platynowe”.  Koncertowała m.in. w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Szwecji, USA, Kanadzie i Australii. Była wielokrotnie nagradzana. Uznano ją Królową Polskiej Piosenki, otrzymała też inne wyróżnienia,  np. Order Uśmiechu, Eleni jest honorową obywatelką  kilku miast, miedzy innymi Bielawy – gdzie się urodziła. Wszystkie te zaszczyty  otrzymała w uznaniu działalności artystycznej i charytatywnej, z której jest powszechnie znana. W okresie  swojej długoletniej kariery artystycznej  wykonała bardzo wiele bezpłatnych koncertów, z których dochód wspierał  potrzebujących. Niejednokrotnie jeździła do ośrodków dla chorych, dzieci i ludzi starszych, niepełnosprawnych, którzy nie mogli jechać na jej koncert. Eleni  może się poszczycić spośród polskich artystów chyba największą działalnością na rzecz ludzi będących w potrzebie. Każdy koncert Eleni to  przesłanie  miłości, optymizmu i nadziei.  Poprzez  śpiew przekazuje ludziom te wartości, które wyniosła z rodzinnego domu i którymi kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym. Jej wielki talent  idzie w parze ze wspaniałą osobowością i wrażliwością. Piosenki w wykonaniu artystki potrafią przenieść człowieka w inny, piękny świat, zapadają głęboko w serce. Muzyka daje czas na refleksje, budzi w nas emocje, które nie sposób opisać,  działa kojąco.

Fani i wielbiciele talentu mogli na żywo spotkać się z gwiazdą, wysłuchać znanych i popularnych piosenek.  Artystka rozśpiewała publiczność,  która bawiła się wspaniale śpiewając razem z gwiazdą. Owacjami na stojąco podziękowano artystce za wspaniały koncert. Po spotkaniu można było nabyć płytę oraz autograf.

bibliotekaborzecin.pl

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast