Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin: RCRiPS coraz bliżej

Borzęcin: RCRiPS coraz bliżej

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAŻywym pomnikiem pamięci o Janie Pawle II i jego nauczaniu będzie Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Inwestycja jest w trakcie realizacji i z każdym dniem zbliżamy się do chwili, kiedy zostanie oddana do użytku. Właśnie imię wielkiego Polaka będzie nosił ten ośrodek.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie będzie działać w sektorze pomocy społecznej oraz w sektorze świadczącym usługi medyczne. Usługi te będą wykonywane w postaci usług świadczonych przez pomoc społeczną, czyli dom pomocy społecznej i ośrodek wsparcia oraz w postaci usług w zakresie ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej obejmującej lekarską opiekę rehabilitacyjną i fizjoterapię ambulatoryjną. Stworzonych zostanie 110 miejsc całodobowej opieki społecznej z zapleczem terapeutycznym i rehabilitacyjnym, co skutecznie przyczyni się do rozwiązania problemu brakujących miejsc w placówkach całodobowej opieki społecznej. W kompleksie znajdować się będą 73 pokoje z łazienkami, 3 pokoje gościnne, sanitariaty, pokoje biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia terapii zajęciowej ( tj. pracownia gospodarstwa domowego, komputerowa, metaloplastyki, rehabilitacji – terapii grupowej, stolarskiej, plastycznej ), pokoje instruktorów, sala narad i szkoleń, szatnia pielęgniarzy i wolontariuszy, pomieszczenia rehabilitacji, fizykoterapii, masażu podwodnego, kinezyterapii, masażu, świetlica, kaplica, jadalnia, kuchnia, bufet, kotłownia i garaże.

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Wartość prac, zgodnie z umową z wykonawcą zamyka się kwotą prawie 10 milionów 500 tysięcy złotych. Termin wykonania zadania został określony na 31 sierpnia 2013 roku, a samo Centrum ruszy początkiem 2014 roku. Zatrudnienie w obiekcie znajdzie blisko 40 osób.

IB