Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin / Ruszyły prace związane z budową drogi „Zagórze” w Przyborowie

Borzęcin / Ruszyły prace związane z budową drogi „Zagórze” w Przyborowie

Ruszyły prace związane z budową drogi „Zagórze” w Przyborowie, łączącej drogę powiatową nr 1430K Brzesko-Szczepanów-Borzęcin z drogą gminną „Łazy-Rudy Rysie”.

Nowy ciąg komunikacyjny wybudowany zostanie na odcinku 1555 metrów i będzie przystosowany do ruchu pojazdów o wysokim tonażu. Planowana szerokość jezdni to 6,5 metra, a szerokość poboczy 2×1 metr. Ponadto wybudowana zostanie ścieżka rowerowa o szerokości 2 metry wraz z obustronnymi opaskami o szerokości 0,75 metra. Zadanie, zgodnie z umową zostanie zrealizowane do 30 listopada 2019 roku.

– W środę, 26 czerwca br.podpisałem umowę z wykonawcą, którym w wyniku przeprowadzonego przetargu została firma Usługi Melioracyjno-Kanalizacyjne Ryszard Staniszewski z Donatkowic, gmina Kazimierza Wielka. Wykonawca, określone specyfikacją prace zrealizuje za kwotę 4 miliony 194 tysiące 943 złote – mówi Janusz Kwaśniak wójt Gminy Borzęcin.

Wybudowana droga wyprowadzi ruch pojazdów o wysokim tonażu poza zwartą zabudowę Borzęcina-Borku i Przyborowa oraz odciąży mocno eksploatowane przez samochody ciężarowe drogi powiatowe.

Na realizację zadania gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 miliony 253 tysiące 953 złote, nie więcej jednak niż 50% kosztów kwalifikowanych. W realizacji inwestycji partycypują finansowo podmioty prywatne: „BUD-DRÓG” Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz Spółka Jawna, BRUK-BET Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej „Centrala Nasienna” sp z o.o..


borzecin.pl