Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Borzęcin / Stara Wieś. „WAŁ LEWY” w odbudowie

Borzęcin / Stara Wieś. „WAŁ LEWY” w odbudowie

Ruszyły oczekiwane od kilku lat prace związane z dokończeniem inwestycji odbudowy drogi „Wał Lewy” w Borzęcinie wraz z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym na odcinku tzw. „Starej Wsi”. O środki na realizację tego kluczowego dla mieszkańców tej części Borzęcina zadania, wójt Janusz Kwaśniak zabiegał od kilku lat. W ubiegłym roku pozyskano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych, ale w wyniku przeprowadzenia procedury przetargowej kwota ta, w związku ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług okazała się niewystarczająca. Najtańsza złożona wówczas oferta opiewała na kwotę 2 miliony 797 tysięcy 73 złote.

– Mając na uwadze wysokie koszty zadania w stosunku do pozyskanej dotacji, jak również ryzykowny termin realizacji w okresie jesienno – zimowym, który nie dawał gwarancji zakończenia i rozliczenia prac w wymaganym czasie do końca roku odstąpiono od realizacji inwestycji – mówi Henryk Dąbrowa, inspektor ds. drogownictwa w Urzędzie Gminy Borzęcin.

W roku bieżącym podjęto kolejne starania w zakresie pozyskania środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, celem realizacji tego ważnego zadania.

– Dzięki przychylności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachima Brudzińskiego, jak również istotnemu wsparciu Wojewody Małopolskiego, Piotra Ćwika pozyskaliśmy promesę w wysokości 2 milionów 800 tysięcy złotych. W dniu 6 marca br. ogłosiliśmy przetarg na realizację inwestycji, w wyniku którego wyłoniono wykonawcę oferującego najkorzystniejszą cenę wśród oferentów, który za kwotę 2 miliony 397 tysięcy 896 złotych zrealizuje to zadanie. Prace realizowane przez firmę „BUD-DRÓG” Usługi Budowy i Modernizacji Dróg ŁAGOSZ Spółka Jawna prowadzone będą przez kilka miesięcy i zakończą się, zgodnie z umową we wrześniu 2019 roku. Dofinansowanie z budżetu państwa stanowi 100% wartości robót budowlanych – informuje Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Inwestycja obejmie pozostały do wykonania 350-metrowy odcinek drogi „Wał Lewy” w Borzęcinie na wysokości tzw. Starej Wsi.

[gall]

Galeria zdjęć <==

borzecin.pl