Nie przegap
Strona główna » Religia » Borzęcin, Szczepanów. Młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

Borzęcin, Szczepanów. Młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

Ponad 300 młodych osób otrzymało dar Ducha Świętego z rąk bp. Jana Styrny.

Bierzmowanie w Borzęcinie

W poniedziałek 6 maja w kościele parafialnym w Borzęcinie bp Jan Styrna udzielił sakramentu bierzmowania młodym z miejscowej parafii, a także z Borzęcina Dolnego i Bielczy.

W homilii podkreślił, że dar Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania jest dopełnieniem chrztu świętego.

– W jeszcze głębszy sposób stajecie się dziećmi Boga, braćmi i siostrami Chrystusa, listem Ducha Świętego – mówił do młodych bp Styrna zachęcając bierzmowanych, aby byli odważnymi świadkami wiary. – Na wzór bł. Karoliny, która w niedalekiej Wał – Rudzie i Zabawie pokazała swoim życiem i męczeństwem działanie Ducha Świętego w codziennej pracy, zaangażowaniu w dzieła apostolskie w parafii, w niesieniu pocieszenia chorym, w pomaganiu swoim rówieśnikom w rozwoju religijnym – przypominał biskup.

Galeria zdjęć <== Borzęcin

Bierzmowanie w Szczepanowie

W sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, podczas tygodniowego odpustu, bp Jan Styrna bierzmował młodych z miejscowej wspólnoty parafialnej, a także z Bucza, Maszkienic, Mokrzysk, Rydy – Rysie i Przyborowa.

– Święty Stanisław przypominam nam o wartości staropolskiej cnoty i odwadze bronienia prawdy. Przez sakrament bierzmowania jesteście, drodzy młodzi, wezwani do rozwijania w sobie darów Ducha Świętego, aby ich mocą być w świecie świadkami prawdy o Bogu i potrzebie ładu moralnego – mówił bp Jan.

Galeria zdjęć Szczepanów <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ