Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęcin: Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu

Borzęcin: Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu

Program Dni Gminy Borzęcin 2019

Program Dni Gminy Borzęcin 2019

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin i kończących je muzycznie III Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej oraz XV Borzęckiego Święta Grzyba. Impreza odbędzie się na stadionie sportowym w Borzęcinie od piątku do niedzieli 16-18 sierpnia 2019r.

Do Borzęcina – tym razem aż na 3 dni(!) – przyjadą znakomite polskie gwiazdy estrady, a publiczność będzie miała okazję bawić się przy różnych stylach i gatunkach muzycznych. Na wszystkich oprócz koncertów czeka także wiele innych atrakcji. Nie zabraknie konkursu na kosz grzybów, degustacji przepysznych grzybowych smakołyków, zabaw i konkursów z animatorami wśród tysięcy baniek mydlanych, pokazu tresury psów, wesołego miasteczka oraz wielu stoisk handlowych i gastronomicznych.

W piątek 16 sierpnia na festiwalowej scenie wystąpią grupy wykonujące muzykę dance/electronic, hip-hop/rap – bardzo popularną obecnie wśród wielu młodych ludzi. Zarówno Beteo, jak i KaeN to uznane marki na tym rynku, zdobywający nie tylko miliony fanów w internecie, ale gromadzący ich tysiące na koncertach. Stawiający na profesjonalnej scenie pierwsze kroki Cisak&Coldwave pochodzi z gminy Borzęcin. Występujący pomiędzy raperami Gromee to bardzo popularny zarówno w naszym kraju, jak i za granicą producent i didżej, reprezentant Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Jego kompozycje, często mylone z muzyką didżejów zagranicznych, znajdują się niejednokrotnie w czołówce najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych, zdobywając złote i platynowe płyty.

W sobotę, drugiego dnia imprezy nie zabraknie rytmów tanecznych. Zadbają o nie zespoły disco–dance. Na początek Ellixir oraz ShanteL, a na finał gwiazda – zespół WEEKEND wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo, dance i elektronicznej muzyki tanecznej. Zespół znany jest z bardzo energetycznych występów, a jednym z najbardziej rozpoznawanych utworów to wypromowany w 2012 roku hit „Ona tańczy dla mnie”. W Borzęcinie zabrzmi nie tylko ten, ale wiele innych znanych kompozycji. Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski Didżejów – DJ Rafmix.

Niedziela tradycyjnie zarezerwowana jest dla fanów muzyki pop i rock. Publiczności zaprezentuje się LANBERRY – piosenkarka muzyki pop, eksperymentująca z muzyką elektroniczną. Artystka w styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album roku pop. Piosenki z tej płyty z pewnością będą doskonałym wstępem do koncertu gwiazdy wieczoru – zespołu ENEJ. To obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych zespołów w Polsce, zdobywca wielu prestiżowych nagród na festiwalach i galach muzycznych. Zespół tworzy muzykę alternatywną z elementami rock, ska, folk, pop, folk rock, punk rock, punky reggae i ma na swoim koncie cztery płyty studyjne. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single. Ich koncerty cechują niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność – w ciągu 17 lat działalności zespół gościł na scenach największych polskich festiwali.

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Borzęcinie. Patronat honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. W imprezie finansowo partycypuje: Starostwo Powiatowe w Brzesku, a sponsoruje ją kilkanaście znanych w regionie firm i wielu lokalnych przedsiębiorców.

Zapraszamy do Borzęcina od piątku do niedzieli 16-18 sierpnia 2019r.

 

borzecin.pl

 

Konkurs

Zapraszamy również do udziału w konkursie w którym do wygrania są 3 dwuosobowe zaproszenia na wszystkie koncerty podczas Borzęckiego Święta Grzyba. Pełne informacje o zasadach konkursu na naszym Facebooku.

 

Święto Grzyba i Dni Borzęcina 2019 – pełny program

PONIEDZIAŁEK 12 sierpnia 

16:00 Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.
Miejsce: Orlik w Borzęcinie-Działki. Kategoria wiekowa: rocznik 2009– 2010 (orliki). Drużyny maks. 10-osobowe. Zgłoszenia drużyn: Mariusz Zabiegała, tel. 509168452. Zapisy drużyn do 11.08.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Organizator: Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin.

WTOREK 13 sierpnia

16:00 „Losy Borzęcan w czasie II wojny światowej”
W programie: opowieść o mieszkańcach Borzęcina w czasie II wojny światowej – historyk Lucjan Kołodziejski. Miejsce spotkania: sala narad Domu Ludowego w Borzęcinie. Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Borzęcinie.

ŚRODA 14 sierpnia

16:00 Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.
Miejsce: Orlik w Borzęcinie-Działki. Kategoria wiekowa: rocznik 2007– 2008 (młodziki). Drużyny maks. 10-osobowe. Zgłoszenia drużyn: Mariusz Zabiegała, tel. 509168452. Zapisy drużyn do 13.08.2019r. Liczba miejsc ograniczona. Organizator: Klub Sportowy „Sokół” Borzęcin.

PIĄTEK16  sierpnia / Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej

Piątek 16  sierpnia godz. 18.30 Cisak&Coldwave

Cisak&Coldwave to młodzi artyści z okolic Tarnowa z ogromnym zapałem i miłością do tworzenia muzyki. Mają na swoim koncie liczne supporty i kawałki przy których można zarówno świetnie się bawić, jak i usiąść i pomyśleć.

Piątek 16 sierpnia godz. 19.00 Beteo

Beteo to muzyk z rocznika ‘95. Doświadczony zarówno w kwestiach rapowych jak i melanżowych. Liczba hitów na jego koncie nieustannie rośnie – od “Nie Chcę”, przez “Pole Min” z Białasem po “Przejazd” z ReTo i Żabsonem czy “Raz” z Bedoesem.

Piątek 16 sierpnia godz. 20.30 Gromee

Gromee to kolejny wykonawca, który wystąpi podczas pierwszego koncertowego dnia X Dni Gminy Borzęcin 🙂😃. Jego kariera rozwija się w zawrotnym tempie. Współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie, a także ze światowej sławy artystami takimi jak: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.
Nagrodzony podczas szesnastej gali rozdania nagród Eska Music Award w kategorii „Najlepszy DJ/Producent”. Europę podbił hitem „Light Me Up”, który znalazł się na liście Spotify Viral TOP 50. Tego lata w Polsce zapisał się w notowaniach top list za sprawą przeboju „Górą Ty” w towarzystwie Golec uOrkiestry i Bedoes.

Piątek 16 sierpnia godz. 21.45 – KaeN

Gwiazdą, która wystąpi jako ostatnia w piątkowy wieczór 16 sierpnia br. podczas Małopolskiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie jest KaeN. KaeN zastąpi Tymka, który ze względu na zobowiązania kontraktowe w stosunku do wytwórni płytowej (nagranie nowego teledysku poza granicami kraju) musi odłożyć swój występ w Borzęcinie na następny rok.

 

SOBOTA 17 sierpnia / Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej

W sobotę na scenie królowała będzie muzyka disco polo oraz dance.

Sobota, 17 sierpnia o 17.00 – Turniej sołectw gminy Borzęcin

Sobota, 17 sierpnia o godz. 19:00. – ELLIXIR 

Pierwszym wykonawcą, który zaprezentuje się na scenie będzie Zespół ELLIXIR – formacja młodych i pełnych energii ludzi z Płocka. ELLIXIR może pochwalić się obecnością na największych festiwalach oraz galach Polskiej Muzyki Tanecznej Disco Polo.

Sobota 17 sierpnia o godz. 19:45 – Shantel 

Kolejną formacją disco polo, która zaprezentuje się na scenie podczas drugiego dnia X Dni Gminy Borzęcin jest zespół Shantel. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Konrada Kulczyńskiego. W swojej dyskografii ma debiutancki album i liczne przeboje, w tym m.in.: „A ty daj”, „Dziewczyna z mych snów”, „Czasem warto”, „Może ze mną zatańczysz” czy „Bo jesteś naj”. Singiel „Może ze mną zatańczysz” został wyróżniony przyznaniem dwukrotnej platynowej płyty w 2017 roku. 

Sobota 17 sierpnia o godz. 21:00 – WEEKEND

Zespół WEEKEND został założony wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Najbardziej znany utwór formacji to „Ona tańczy dla mnie”. Weekend kojarzony jest również z takimi kompozycjami jak Za miłość mą, Jesteś zajebista, Na fali, Najarana Anka, Za każdą chwilę z Tobą, Moje miasto nigdy nie śpi, Bawidamek, Tylko ta oraz Usta.
Podczas plebiscytu „Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego w 2013 roku przez telewizję Polo TV zespół Weekend z piosenką „Ona tańczy dla mnie” zajął 2. miejsce. W kwietniu 2016 roku dzięki 96 milionom odsłon w serwisie internetowym YouTube utwór ten znalazł się w zestawieniu światowych hitów Top 100.

Sobota 17 sierpnia godz. 22:15 – Dyskoteka plenerowa: DJ RAFMIX

Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski DJ – z Rafałem Witkowskim – DJRafmix.

NIEDZIELA 18 sierpnia 

Gwiazdą Wieczoru, która zaprezentuje się na Borzęcińskiej Scenie w trakcie Koncertowego Finału X Dni Gminy Borzęcin i XV Święta Grzyba będzie Zespół ENEJ. Zespół, wykonujący muzykę z pogranicza folku, rocka, ska oraz punku.

Płyta boiska sportowego:

15:00 – Potrawa z grzybów – konkurs z degustacją

Scena główna:

17:30 – Rozstrzygnięcie konkursów na kosz grzybów i potrawę z grzybów – wręczenie nagród (kosze dostarczamy do godz. 16:30)

18:00 – występy lokalnych zespołów

Niedziela – 18 sierpnia o godz. 18:30. – Lanberry

Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku muzycznym. Oryginalny głos, świetna produkcja – to niewątpliwe atuty nowego albumu artystki.
Jak powiedział jeden z dziennikarzy muzycznych: „Lanberry na żywo brzmi jeszcze lepiej, niż w studyjnych nagraniach. Jej koncerty – to dynamiczna mieszanka popu i muzyki elektronicznej na najwyższym poziomie”.

Niedziela – 18 sierpnia o godz. 20:30 – ENEJ
Zespół ENEJ to formacja, znana z takich hitów jak: „Tak smakuje życie”, „Skrzydlate ręce”, „Dzisiaj będę ja”, „Symetryczno-liryczna”, „Zbudujemy dom”, „Kamień z napisem LOVE”, czy „Radio Hello”. Fanom dobrej muzyki specjalnie ich przedstawiać nie trzeba.