Nie przegap
Strona główna » Sport » Borzęcin / Zmierzyli się w feryjnym turnieju

Borzęcin / Zmierzyli się w feryjnym turnieju

W sali imprez Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie odbył się Feryjny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży „O Puchar Dyrektora GOK Piotra Kani.” Zawody zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Turniej przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Obowiązywał w nim szwajcarski system rozgrywek na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika. Sędzią głównym zawodów był niezastąpiony Wiesław Kasperek z Tarnowa – zasłużony sędzia klasy państwowej.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, która jest nawet ciut lepsza niż w ubiegłym roku. W zawodach wystartował 38 młodych szachistów z kilku klubów w Małopolsce, w tym – oczywiście – osoby z klubu funkcjonującego od kilku lat w GOK Borzęcin pod okiem Mariusza Urbańskiego. Cieszę się, że młodzi ludzie mają radość z gry w szachy – choć dziś pewnie bardziej popularne są gry komputerowe czy te na konsolach – mówi Piotr Kania z Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

Po kilkugodzinnej rywalizacji ogłoszono wyniki. Pięciu najlepszych szachistów otrzymało dyplom oraz nagrody rzeczowe, a zwycięzca – dodatkowo – okazały puchar. Ponadto nagrody rzeczowe wręczono dla najlepszego szachisty i szachistki do 12 lat, najlepszej szachistki w turnieju oraz trzech najlepszych zawodników reprezentujących gminę Borzęcin. Każdy z uczestników otrzymał dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.

Pięć pierwszych miejsc w Turnieju:
1. Jakub Lenart reprezentujący Klub Szachowy Kana Tarnów;
2. Wojciech Urbański reprezentujący Klub Szachowy TS Wisła Kraków;
3. Jakub Micuła reprezentujący Klub Szachowy UKS Goniec Staniątki;
4. Jakub Słowik reprezentujący Klub Szachowy UKS Lisek Lisia Góra;
5. Gabriela Łabędź reprezentująca Klub Szachowy UKS Lisek Lisia Góra.

Trzech najlepszych zawodników z Gminy Borzęcin (w nawiasie miejsce w Turnieju):
1. Patryk Siudut(16) z Klubu Szachowego w GOK Borzęcin.
2. Dominik Knap(19) z Klubu Szachowego w GOK Borzęcin.
3. Wojciech Żurek(22) z Klubu Szachowego w GOK Borzęcin.

Najlepszą szachistką do lat 12 okazała się Urszula Urbaś reprezentująca klub szachowy MSKS GAMBIT Tarnowiec, z kolei najlepszym szachistą do lat 12 został Jakub Micuła reprezentujący Klub Szachowy UKS Goniec Staniątki.

Tytuły najlepszej szachistki oraz najlepszego szachisty Turnieju przypadły kolejno: Gabrieli Łabędź reprezentującej Klub Szachowy UKS Lisek Lisia Góra oraz Jakubowi Lenartowi reprezentującemu Klub Szachowy Kana Tarnów.

GOK Borzęcin

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*